WinQbator, fundusz zalążkowy z grupy W Investments, podpisał pierwszą umowę inwestycyjną - ze spółką Wristy Technologies, która zamierza wprowadzić na rynek Polski oraz - następnie - w innych krajach Unii Europejskiej innowacyjny komunikator GSM, który na nowo odkrywa sposób komunikowania się z bliskimi.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

WinQbator to fundusz zalążkowy, który wyszukuje atrakcyjne pomysły biznesowe. Taki właśnie jest projekt komunikatora Wristy™, wpisujący się w światowy trend rozwoju technologii wearable, czyli urządzeń do noszenia na sobie, oraz w trend rozwoju produktów komunikacyjnych. Filozofią naszego funduszu jest nieograniczanie się do finansowania przedsięwzięcia - pracujemy z pomysłodawcą nad całościową oceną pomysłu oraz nad przygotowaniem do rozpoczęcia działalności. Ten innowacyjny polski projekt jest przykładem, że w naszym kraju są pomysły nowatorskie - takich właśnie przedsięwzięć poszukujemy - mówi Piotr Pietrzak, wiceprezes zarządu WinQbator.

Komunikator Wristy™ będzie przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, dzięki czemu jako pierwszy na rynku umożliwi łatwą, szybką i skuteczną komunikację łączącą pokolenia w sytuacjach, w których korzystanie z innych urządzeń (w tym telefonów) jest utrudnione.

Urządzenia wearable - czyli do noszenia na sobie - to segment zyskujący coraz większą popularność i wpisujący się w trend "Internetu rzeczy". Stają się coraz częściej fragmentem naszej codzienności, ułatwiając komunikację, monitorując stan zdrowia, wspierając codzienne treningi a nawet uzupełniając pewne niedoskonałości właściciela, np. słabszy wzrok lub słuch.

WinQbator oraz W Investments zainwestują w Wristy Technologies w pierwszej rundzie finansowania kwotę około 850 tys. zł, które zostaną przeznaczone na rozwój oraz wprowadzenie komunikatora Wristy™, na rynek Polski oraz - w dalszej kolejności - na inne rynki Unii Europejskiej. WinQbator jest funduszem zalążkowym z grupy W Investments, który otrzymał wsparcie z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach programu operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 3.1.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)