... ... ...

9 milionów dolarów dla PackLink m.in. od inwestora Facebooka, Spotify i Groupona

Dodane

05-06-2014

Mam Startup

PackLink, serwis online ułatwiający korzystanie z usług kurierskich klientom indywidualnym i biznesowym poinformował, że w ramach inwestycji serii B pozyskał 9 mln dolarów na dalszy rozwój i ekspansję światową. W rundzie finansowania wzięli udział amerykański fundusz Accel Partners, znany z inwestycji w największe firmy technologiczne na świecie oraz hiszpański fundusz Active Venture dotychczasowy inwestor Packlink.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Misją PackLink jest zapewnienie swoim klientom przejrzystego i łatwego w obsłudze rozwiązania umożliwiającego nadawanie oraz doręczanie przesyłek z każdego miejsca na świecie. Portal założony w 2012 roku Hiszpanii, a obecnie działający w Niemczech, Francji oraz Polsce wykorzysta pozyskane środki na przyspieszenie ekspansji na nowe rynki platformy konsumenckiej, a także premierę nowego produktu, dedykowanego partnerom biznesowym. PackLink dynamicznie podbija rynek logistyki globalnej i wkrótce rozpocznie działalność również we Włoszech i Meksyku oraz kolejnych państwach.

Na całym świecie klienci indywidualni oraz biznesowi wydają ponad 140 miliardów dolarów w skali roku na zlecenia kurierskie. Jednakże ten ogromny i złożony rynek charakteryzuje się brakiem przejrzystości i niską efektywnością. Klienci rzadko mają świadomość liczby wszystkich przewoźników i ich oferty, a porównywanie online dostępnych opcji jest bardzo czasochłonne. Wynika to przede wszystkim z braku ujednoliconych standardów pracy, rozbieżnych schematów cenowych, różnych terminów doręczenia i poziomów obsługi dla poszczególnych rodzajów zleceń oraz miejsc doręczeń.

PackLink ułatwia zamawianie usług kurierskich, łącząc klienta z właściwym operatorem przesyłek. Zamawiający mają możliwość szybkiego i łatwego porównywania cen, terminów dostaw i poziomu obsługi klienta spośród ponad 20 firm kurierskich na całym świecie. Następnie po wydruku listu przewozowego mogą śledzić przesyłki z poziomu serwisu. Platforma oferuje także preferencyjne ceny, dzięki którym jej użytkownicy mogą zaoszczędzić od 20 do 70% kosztów każdej przesyłki.

W najbliższym czasie uruchomiona zostanie również biznesowa odsłona serwisu, skierowana do klientów, którzy wysyłają więcej i częściej, jak na przykład firmy z sektora e-commerce. Packlink Pro to platforma w modelu cloud (tzw. chmury obliczeniowej), umożliwiająca klientom łatwą i szybką integrację z oprogramowaniem do obsługi przesyłek dostępnych na rynku. Firmy posługujące się tym narzędziem będą mogły skupić się na swojej podstawowej działalności – mając gwarancję, że ich przesyłki dostarczane będą przez wybranego przez siebie przewoźnika, w bardzo atrakcyjnej cenie. Pozwoli im to znacznie obniżyć koszty dostaw. Nowy serwis posiadać będzie rozwiązania przyjazne klientowi: powiadomienia o stanie przesyłki, śledzenie ich statusu czy zarządzanie zwrotami. Tym samym umożliwi to nawet małym firmom e-commerce oferować usługi, które posiadają największe na świecie sklepy internetowe jak np. Amazon.

Dysponujemy odpowiednimi narzędziami do podniesienia efektywności w sektorze przesyłek kurierskich. Nowe środki pomogą PackLink rozszerzyć działalność na kolejne rynki. Jednocześnie sprawimy, że nadawanie przesyłek będzie łatwe, szybkie i tanie – zarówno dla klientów indywidualnych jak i biznesowych – mówi Ben Askew-Renaut, Prezes Zarządu i współzałożyciel Packlink.com

Michiel Kotting, partner biznesowy w Accel Partners, dołączy do zarządu spółki. Jak mówi: – Jesteśmy dumni z wsparcia zespołu PackLink, który demokratyzuje złożony rynek usług kurierskich, tworząc pomost pomiędzy klientami a firmami przewozowymi. Jednocześnie serwis umożliwia swoim partnerom biznesowym oferowanie obsługi klienta o najwyższej jakości.

Ricard Söderberg, założyciel i partner z grupy Active Venture Partners dodaje: – Intensywnie pracowaliśmy z PackLink nad określeniem strategii ekspansji międzynarodowej. Jesteśmy przekonani, że model biznesowy spółki jest w stanie dokonać rewolucji na rynku KEP. Z zadowoleniem przyjęliśmy wiadomość, iż Accel Partners zainwestuje w nasz wspólny projekt i będzie wspierał dalszy wzrost.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)