Do użytku internautów został oddany pierwszy w Polsce internetowy serwis nauki słownictwa angielskiego dla różnych grup zawodowych – lekarzy, inżynierów, managerów, prawników lub informatyków. Powstała niedawno platforma przygotowała specjalną promocję umożliwiającą bezpłatne skorzystanie z czterech najlepszych kursów z zakresu biznesu, informatyki, medycyny i techniki.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Lekarzu, naucz się sam!
Glotto.pl to platforma udostępniająca 12 specjalistycznych kursów języka angielskiego skierowanych dla osób pragnących wzbogacić swoje słownictwo o wyrażenia związane z konkretną branżą. Serwis wykorzystuje oryginalną metodę nauczania skojarzeń parami. Aplikacja umożliwia naukę słownictwa wraz z wymową, a specjalnie opracowany mechanizm powtórek sprawia, że nauka jest szybka
i efektywna.

Twórcy Glotto.pl od lat zajmowali się problemem nauczania słownictwa za pomocą komputera
i dostrzegli brak dostępności do kursów specjalistycznych. ─ Serwis powstał dzięki dotacji z funduszy unijnych (Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, działanie 8.1). Projekt trwał dwa lata i pracowało nad nim kilkanaście osób, w tym nauczyciele języka angielskiego, tłumacze, programiści i graficy. Na czym polega jego innowacyjność? O ile serwisów uczących słówek jest wiele, Glotto.pl jest pierwszą platformą dedykowaną  specjalistom różnych branż - na przykład informatyk będzie chciał poznać zupełnie inne słówka niż lekarz czy prawnik i nasz serwis mu to umożliwia – mówi Dagmara Adamczak, właściciel serwisu Glotto.pl.

Rok nauki w miesiąc!
Wielu słyszało o metodach przyspieszających nauczanie słownictwa - najbardziej znaną z nich jest powielana przez wielu specjalistów metoda SuperMemo. Glotto.pl poszło dalej. Założyciele serwisu, Dagmara Adamczak i Marceli Kubik, opracowali ulepszoną metodę nauczania słówek opartą na najnowszych osiągnięciach psychologii uczenia. Przypomina ona naukę z listy - widać dwie kolumny wyrazów, z których jedna jest odsłonięta np. słówka angielskie, a drugą uczeń powtarza odsłaniając po jednym słówku polskiego tłumaczenia. Nauczone wyrazy przesuwane są w dół listy. Działa to podobnie jak tradycyjny zeszyt słówek, tyle, że nie trzeba do niego nic wpisywać. Możliwe jest korzystanie wyłącznie z klawiatury, dzięki czemu nauka jest bardzo szybka. Można uczyć się w kierunku angielsko-polskim, polsko-angielskim, a także ze słuchu - każdy wyraz ma wymowę nagraną przez profesjonalnego lektora - native speakera. Testy Glotto.pl pokazały, że najzdolniejsi uczniowie potrafią opanować w ten sposób nawet 100 wyrazów w ciągu godziny, a  przeciętni użytkownicy uczą się ok. 20-30 wyrazów na godzinę, co przy systematycznym, codziennym korzystaniu z serwisu daje 500-1000 nauczonych słówek miesięcznie, czyli tyle, ile uczymy się zwykle przez rok nauki w szkole czy na kursie!

Dla kogo?
Glotto.pl skierowany jest do osób pracujących w biznesie, reklamie, marketingu oraz do lekarzy, pielęgniarek, informatyków i inżynierów różnych specjalizacji. Glotto.pl może być także przydatnym narzędziem dla studentów kierunków technicznych, medycznych lub ekonomicznych oraz dla wszystkich osób interesujących się daną tematyką i chcących wzbogacić swoje angielskie słownictwo w tym zakresie.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)