GURUPA.pl jest to platforma artystyczna skierowana do miłośników sztuki oraz do utalentowanych i aktywnych choć często nieznanych jeszcze artystów współczesnych.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny


Podstawą działania jest rozpowszechnianie reprodukcji prac autorskich w formie wydruków na płótnie canvas i fototapet. Drugim kluczowym działaniem będzie promocja artystów w serwisie oraz poprzez wystawy i wernisaże. Dążymy do zgromadzenia wokół tej idei grona utalentowanych ludzi naszych czasów, by stworzyć im miejsce które ułatwi robić to co kochają najbardziej – tworzyć. Kolejnym naszym dążeniem jest przybliżenie twórczości artystów współczesnych, którzy oprócz formy zawierają w swoich pracach treść – estetykę i koncept.

GURUPA.pl to bardzo przyjazna w obsłudze platforma która połączy dwie grupy: artystów i artloverów/miłośników sztuki. Przybliży je do siebie oraz ułatwi wzajemne relacje handlowe. Skupi też artystów z tej samej epoki, którzy mają podobne cele. Będzie to dla nich narzędzie odciążające, ułatwiające pracę. Wykonamy bowiem za nich – druk, oprawę, wysyłkę, sprzedaż, marketing i wiele innych rzeczy. Klientowi natomiast dostarczymy wcześniej nie osiągalne przedmioty w jednym miejscu od A do Z.

Dla artysty korzyść finansowa pochodzi z marży i prowizji za udostępnianie utworu do wielokrotnej reprodukcji. Mogą oni ustalać swoją własną marżę a dodatkowo otrzymują prowizję od naszej ceny druku. Początkowo przeciętny przychód artysty wyniesie około 20-30% od ceny brutto sprzedaży. Natomiast portal osiągać będzie zyski z produkcji i sprzedaży przedmiotów wykorzystujących wizerunki prac artystycznych. Niewielkie opłaty roczne za konta artystów mają zapobiec starzeniu się zasobów portalu i będą służyły jako dofinansowanie wernisaży i wystaw.

Serwis otworzył swoje drzwi dla artystów zaledwie 1 sierpnia tego roku. W tym dniu nie było ani jednego artysty zarejestrowanego w serwisie. W ciągu tygodnia pojawiło się pierwszych kilku bardzo utalentowanych ludzi, którzy postanowili nam zaufać. Stopniowo pojawiają się nowe zgłoszenia i nowe prace. W ostatnich dniach skupiamy się jeszcze nad modyfikacjami i usprawnieniami regulaminu, pomocy oraz narzędzi na stronie.

Nadrzędnym celem na dziś jest skupienie środowiska artystycznego wokół portalu. Prace, ich różnorodność, pomysły artystów i kreatywność to jest to co przyciągnie klientów i zachęci do zakupu oraz da radość posiadania. Następnym krokiem jest wyjście do klienta, poprzez działania marketingowe, a także działalność kulturalną, poprzez które chcemy zachęcić klientów do poszukiwania alternatywy dla ofert dotychczasowych.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)