Należący do Grupy Pino serwis Moblo.pl świętuje właśnie przekroczenie 15 milionów przesłanych statusów.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny


Moblo.pl to aktualnie jedna z najpopularniejszych platform mikroblogowych w kraju. Każdego miesiąca serwis jest odwiedzany przez ponad 300 tys. unikalnych użytkowników, którzy generują milion wizyt i prawie 10 milionów odsłon. Cieszy też wysoki czas na wizytę, który utrzymuje się na poziomie przekraczającym 11 minut.

W ostatnich miesiącach wzrosło także znaczenie usług premium – alternatywnego sposobu monetyzacji serwisów Grupy. Przykładem są płatne konta „Plusik” Moblo.pl. W kilka miesięcy po starcie, korzysta z nich już kilka tysięcy zarejestrowanych użytkowników.

Kolejne miesiące dla Grupy Pino, jak i samego Moblo to pogłębianie integracji z platformą Facebook. Wkrótce planowana jest także integracja witryn z nowymi formatami reklamowymi, które znacząco wpłyną na wzrost rentowności podmiotu.

- Integracja z Facebookiem jest naturalnym krokiem w rozwoju serwisów łączących w sobie elementy usług społecznościowych i rozrywkowych. Te działania, otworzyły nam także nowy kanał promocyjny w postaci innowacyjnych formatów reklam emitowanych na samym Facebookuwyjaśnia Piotr Wierzejewski, dyrektor ds. rozwoju Grupy Pino.

Grupa Pino jest notowana w Top20 najpopularniejszych polskich witryn w kategoriach „Kultura i Rozrywka”, jak również „Hosting” wg badań Megapanel PBI/Gemius (czerwiec 2011).

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)