Nightly z Polski debiutuje w Stanach Zjednoczonych. Pomoże osobom cierpiącym na bezsenność

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Nightly rusza z międzynarodową ekspansją i rozpoczyna działalność w Stanach Zjednoczonych. Jej właściciele maja nadzieję, że pomoże to zwiększyć rozpoznawalność polskiej marki.

Na zdjęciu: Łukasz Młodyszewski, dyrektor generalny Nightly | fot. materiały prasowe

Ekspansja

Pojawienie się Nightly w Stanach Zjednoczonych to najważniejsze wydarzenie dla spółki od czasu debiutu w Australii, gdzie polska aplikacja znalazła się wśród 10 najlepszych w kategorii zdrowie. – Miesięcznie zyskujemy około 30 procent nowych użytkowników, ale mamy nadzieję, że liczba ta znacząco wzrośnie, kiedy o przydatności Nightly dowiedzą się Amerykanie – mówi Łukasz Młodyszewski, dyrektor generalny Nightly. Dobre wyniki mają zbliżyć Polaków do uzyskania certyfikatu amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA).

Nightly będzie dostępne w angielskiej wersji językowej na urządzenia z oprogramowaniem iOS i Android bezpłatnie przez czternaście dni. Po tym czasie użytkownicy aplikacji będą mogli wykupić miesięczną lub roczną subskrypcję za 4,99 dolarów lub 35,99. Dzięki niej przeanalizują swój sen i poprawią jego jakość. Przedstawiciele spółki tłumaczą, że Nightly oferuje specjalnie opracowane motywy, które ułatwiają zasypiania oraz uspokajają i wyciszają użytkownika podczas snu, tym samym zapobiegając wybudzeniu się.

Zaburzenia snu

Aplikacja dedykowana jest głównie osobom cierpiącym na bezsenność. – Przede wszystkim chcieliśmy stworzyć narzędzie, które będzie realną pomocą dla tych osób, które na co dzień doświadczają zaburzeń snu. Punktem wyjścia było dla nas solidne umocowanie naukowe, stąd zaproszenie do współpracy najlepszych ekspertów oraz liczne, przeprowadzone przez nas testy – mówi Łukasz Młodyszewski.

Wyjaśnia że, analizując działanie Nightly monitorowano ponad 15 tys. nocy oraz wzięto udział w badaniach klinicznych w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, które zweryfikowały skuteczność aplikacji. – Wyniki pokazują, że korzystanie z Nightly zmniejsza liczbę wybudzeń o blisko połowę, a występowanie nocnych koszmarów nawet o 85 procent – dodaje dyrektor generalny.

Zmiany cywilizacyjne i stres

Przedstawiciele firmy tłumaczą, że z zaburzeniami snu zmaga się około 30 procent światowej populacji, a wywołują je między innymi zmiany cywilizacyjnych i stresu. Mimo to często są bagatelizowane, chociaż chroniczne niewyspanie ma poważne konsekwencje zdrowotne i ekonomiczne. Dodają, że taki stan powoduje obniżenie jakości życia, zwiększa odczuwane zmęczenie, obniża nastrój oraz utrudnia koncentrację.

– Zaburzenia snu, jeżeli spojrzeć na nie z szerszej perspektywy wpływają także na gospodarkę: zwiększona liczba kolizji, wypadki przy pracy, podwyższone koszty opieki zdrowotnej – to kwoty, które zsumowane nie pozostają bez wpływu na sytuację ekonomiczną poszczególnych krajów – czytamy w komunikacie prasowym.

Runda finansowania

Przypomnijmy, że pod koniec minionego roku Nightly pozyskało 2,3 mln dolarów. – Z racji wyzwań, które przed nami stoją planujemy powiększyć zespół, aczkolwiek liczę na zachowanie bardzo fajnej kultury, którą udało nam się wypracować w firmie – mówił w rozmowie z Wirtualnymimediami.pl Łukasz Młodyszewski. Zamierzał także przeprowadzić badania kliniczne, mające potwierdzić skuteczność aplikacji Nightly i ruszyć z ekspansją.

Wygląda więc na to, że właściwie wykorzystał kapitał, bo zrealizował powyższe cele i właśnie zadebiutował w Stanach Zjednoczonych.