NIL IN SUMMIT: Forum Naczelnej Izby Lekarskiej dla innowacji w medycynie

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

NIL IN SUMMIT: Forum Naczelnej Izby Lekarskiej dla innowacji w medycynie

Udostępnij:

15-16 września 2023 roku odbędzie się polskie forum dla innowacji w medycynie – Konferencja Sieci Lekarzy Innowatorów Naczelnej Izby Lekarskiej NIL IN SUMMIT. Międzynarodowi eksperci i przedstawiciele sektora publicznego spotkają się, aby wspólnie rozmawiać o najlepszych rozwiązaniach dla nowoczesnej medycyny oraz wypracować dalsze kierunki rozwoju sektora opieki zdrowotnej. Podczas konferencji poznamy także wnioski z 3 raportów, dotyczących bezpieczeństwa danych medycznych, roli lekarzy w startupach oraz wdrożeń innowacji w POZ.

Rewolucja cyfrowa w medycynie otworzyła nieograniczone możliwości poprawy opieki zdrowotnej. Dzięki telemedycynie, elektronicznym dokumentacjom medycznym, analizie danych, sztucznej inteligencji, urządzeniom noszonym na ciele pacjenta, edukacji pacjentów, robotyce medycznej oraz technologii blockchain lekarze mogą bardziej efektywnie diagnozować, leczyć i monitorować swoich pacjentów, zapewniając spersonalizowaną i dostępną opiekę zdrowotną. Stworzona w ubiegłym roku przy Naczelnej Izbie Lekarskiej Sieć Lekarzy Innowatorów działa aktywnie, aby przekształcić teoretyczne możliwości w realne rozwiązania. Tworzy pomost między medycyną a nowoczesnymi technologiami, inspirując i wspierając lekarzy w innowacyjnych projektach, które przyczynią się do rewolucji w opiece zdrowotnej. Wnioski z dotychczasowych działań i stanu innowacyjności polskiego sektora medycznego przedstawione zostaną podczas Konferencji NIL IN SUMMIT 15 i 16 września br. 

Międzynarodowi eksperci, najlepsze praktyki

Wydarzenie zgromadzi czołowych przedstawicieli branży, aby umożliwić wymianę wiedzy, doświadczeń i omówienie najnowszych odkryć, które rewolucjonizują dziedzinę medycyny, jak również wyzwań na tym polu. Do udziału w Konferencji zaproszeni zostali wybitni zagraniczni eksperci, którzy byli współautorami prac nad wprowadzaniem innowacji w swoich krajach, m.in.  Profesor Axel Mühlbacher z Health Economics and Health Care Management Hochschule Neubrandenburg w Niemczech, Profesor Carl Asche z Universytetu Utah, Jari Haverinen z Fińskiego Centrum Koordynacyjnego ds. Oceny Technologii Medycznych (FINCCHTA). Nie zabraknie także głosu polskich ekspertów i przedstawicieli sektora publicznego, organizacji lekarskich oraz pacjenckich. Wśród zaproszonych gości są Minister Zdrowia, Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia czy Rzecznik Praw Pacjenta.   

Polskie innowacje medyczne w liczbach – premiera 3 raportów

Podczas konferencji zostaną zaprezentowane trzy raporty, nad którymi przez ostatni rok pracowały Grupy Robocze Sieci Lekarzy Innowatorów. Dotyczą one tematów bezpieczeństwa danych medycznych, roli lekarzy w startupach oraz wdrożeń innowacji w POZ. Wnioski z tych raportów otworzą nowe perspektywy dla przyszłości opieki zdrowotnej.

Bezpieczeństwo danych medycznych

Pierwszy raport będzie dotyczył wielokrotnie poruszanego w ostatnim czasie tematu bezpieczeństwa danych medycznych i systemowych zmian w wykorzystaniu tych danych. Omówione zostaną kluczowe aspekty znaczenia oraz wrażliwości zagadnienia bezpieczeństwa danych medycznych w kontekście opieki zdrowotnej. Fakty i liczby, które zostaną przestawione w raporcie będą prezentacją kierunków rozwoju w tym obszarze oraz stworzą przestrzeń do dalszych dyskusji. Integralność i bezpieczeństwo danych to jeden z kluczowych elementów rozwoju opieki medycznej, dlatego dokument zostanie skierowany do konsultacji publicznych.

Lekarze a startupy

Co w polskich startupach robią lekarze? Jak przebiega współpraca firm sektora zdrowia cyfrowego z pracownikami ochrony zdrowia? Jak lekarze, którzy tworzą przełomowe rozwiązania, łączą rolę lekarza z rolą przedsiębiorcy? Gdzie szukają finansowania i know-how? Na te i inne pytania odpowie raport „Przychodzi pomysł do lekarza, czyli jaką rolę w polskich startupach odgrywają lekarze”. Raport rzuci nowe światło na role, jakie odgrywają lekarze w polskich startupach medycznych. Poznamy także główne obszary, w których lekarze angażują się jako innowatorzy i jakie przewagi przynoszą ze sobą ze swojego klinicznego doświadczenia.

Przychodnie przyszłości, czyli topowe innowacje

Raport „Innowacje w opiece ambulatoryjnej” podsumuje konkurs „Przychodnia przyszłości”. Będzie to cenne źródło informacji i inspiracji do rozwoju innowacyjności w placówkach podstawowej opieki zdrowotnej. Przedstawione zostaną konkretne projekty, które zostały z sukcesem wdrożone w opiece ambulatoryjnej. Poznamy rozwiązania technologiczne i organizacyjne, które już dziś przynoszą korzyści pacjentom i lekarzom oraz usprawniają pracę placówek medycznych.

Od wizji po narzędzia. Zapraszamy do rejestracji na NIL IN SUMMIT

E-recepta, czy e-dokumentacja medyczna to dopiero początek wielkich zmian, które przyspieszają w związku z rozwojem nowych technologii. Lekarze muszą z roli użytkowników przejść do roli współprojektantów innowacji, aby mieć wpływ na to, jak będzie wyglądała ochrona zdrowia przyszłości. Należy przy tym mieć na uwadze bezpieczeństwo i użyteczność każdego nowego rozwiązania. To wszystko zostało uwzględnione w programie konferencji, który obejmuje bogaty wachlarz tematów, od przyszłości ochrony zdrowia po trendy, technologie, innowacje i wiele innych. Sesje poświęcone nowoczesnej diagnostyce, ochronie danych medycznych, telemedycynie, innowacjom w szpitalnictwie oraz innym dziedzinom stanowią nieocenioną okazję do inspiracji i wymiany doświadczeń. 

Konferencja NIL IN SUMMIT odbędzie się 15 i 16 września br. w formie hybrydowej: stacjonarnie w Centralnym Ośrodku Badań, Innowacji i Kształcenia NIL w Warszawie, przy ulicy Jana III Sobieskiego 110 oraz online. Więcej informacji, w tym szczegółowy program oraz link do bezpłatnej rejestracji na wydarzenie znajduje się na stronie.

Zapraszamy do rejestracji!

 

MamStartup jest patronem wydarzenia.