Nowe partnerstwo w branży insurtech – Sandis i Quantee łączą siły

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Nowe partnerstwo w branży insurtech – Sandis i Quantee łączą siły

Udostępnij:

Strategiczne porozumienie SANDIS, twórcy aplikacji do dystrybucji produktów ubezpieczeniowych i QUANTEE – dostawcy, opartej na sztucznej inteligencji platformy do taryfikacji produktów ubezpieczeniowych stało się faktem. Firmy nawiązały współpracę, aby zaoferować rynkowi rozwiązania wspierające kompletny cykl życia produktu ubezpieczeniowego.

– Jesteśmy zachwyceni możliwościami, jakie otwiera współpraca z Quantee. Pomoże nam ona w dalszym rozszerzaniu oferty i zapewni naszym klientom dostęp do innowacyjnych narzędzi w zakresie taryfikacji – powiedział Marcin Bobruk, prezes Sandis. Szef Quantee potwierdza, że kooperacja z Sandis pozwoli na przyspieszenie rozwoju jego firmy.  – Zwiększy też tempo wzmacniania naszej pozycji na rynku. Będzie to możliwe dzięki połączeniu mocnych stron naszego oprogramowania do wyceny opartego na AI z rozwiązaniami Sandis w zakresie dystrybucji. Jesteśmy podekscytowani możliwościami, które przed nami stoją – mówi Dawid Kopczyk, CEO Quantee.

Większy zasięg rynkowy

Dzięki partnerstwu Quantee będzie mogło rozszerzyć swój zasięg rynkowy i oferować swoim klientom rozwiązania “end-to-end” – od wdrożenia produktu ubezpieczeniowego, przez jego wycenę, po kompleksową dystrybucję. Z kolei Sandis skorzysta z doświadczenia Quantee na rynkach europejskich, a także zaproponuje swoim klientom narzędzia do wyceny stawek dla produktów ubezpieczeniowych.

Współpraca w założeniu pozwoli na wspólne pozyskiwanie i obsługę wymagających klientów na rynku polskim i międzynarodowym. Kontrahenci obu firm skorzystają na wspólnej dla Quantee i Sandis filozofii elastycznych i łatwych we wdrożeniu usług, które dostarczają wymiernych przewag na nowoczesnym rynku ubezpieczeniowym. Partnerstwo stanowi również ważny krok w naszej ekspansji na rynki zagraniczne.

Możliwości rozwoju

Oczekuje się, że partnerstwo stworzy znaczące możliwości rozwoju dla obu firm. Kontynuują one ścieżkę innowacji, a także opracowują rozwiązania dla branży ubezpieczeniowej, dla której technologia jest uważana za kluczowy czynnik wzrostu w nadchodzących latach. Dzięki połączonemu doświadczeniu obu firm, będą one w stanie dostarczyć więcej wartości swoim klientom i wzmacniać swój udział w cyfrowej transformacji branży ubezpieczeniowej.

 

Polsko-francuski fundusz Astorya VC inwestuje w Hiszpanii. Vitaance zebrało 2,2 mln euro

Sandis otrzymał ponad 700 tys. zł i wchodzi na azjatycki oraz południowoamerykański rynek

OTOAgent.pl pozyskuje globalnego inwestora