OTOAgent.pl pozyskuje globalnego inwestora

Dodane:

Damian Jemioło, redaktor MamStartup.pl Damian Jemioło

OTOAgent.pl pozyskuje globalnego inwestora

Udostępnij:

OTOAgent.pl – insurtechowa platforma – pozyskuje brytyjskiego inwestora Pollen Street Capital. Finansowanie chce przeznaczyć na rozwój platformy i pozyskanie strategicznych partnerstw w obszarze fintechu czy embedded insurance.
Fot: The Coach Space

Pollen Street Capital inwestuje w OTOAgent.pl

Jak informuje cashless.pl platforma OTOAgent.pl pozyskała inwestora z Wielkiej Brytanii, czyli Pollen Street Capital. Nie znamy dokładnej wartości tej transakcji, ale finansowanie ma posłużyć na gruntowną przebudowę serwisu i szereg nowych funkcjonalności dla agentów ubezpieczeń. Użytkownicy platformy mogą oczekiwać funkcji fintechowych i embedded insurance.

Marcin Sikora – cofounder platformy – wskazał, że wraz z pozyskaniem inwestora planuje jeszcze bardziej zintensyfikować działania w zakresie rozwoju technologii. Wszystko po to, aby już w I kwartale 2023 r. oddać do użytku nowe funkcje.

Brytyjski fundusz nie po raz pierwszy inwestuje w polski rynek ubezpieczeniowy. Pollen Street Capital jest też większościowym udziałowcem grupy Punkta. Fundusz posiada także udziały w multiagencji Arrant. Warto dodać, że globalny rynek insurtech w 2021 r. wyceniony został na 3,85 mld dolarów. I oczekuje się, że w latach 2022–2030 wzrośnie o aż 51,7%.

OTOAgent.pl z rozwiązaniami dla agentów ubezpieczeniowych

Platforma OTOAgent.pl oferuje rozwiązania dla agentów ubezpieczeniowych i klientów poszukujących takich rozwiązań. Działanie platformy najprościej można by przyrównać do serwisów takich jak ZnanyLekarz. Użytkownicy widzą wizytówki, opinie i oferowane usługi przez agentów. Mogą też korzystać z wyszukiwarki umożliwiającej filtrowanie według rozbudowanych kryteriów.

OTOAgent.pl po 2 latach od startu zgromadził już ponad 2000 agentów i stale rośnie. A inwestycja od Pollen Street Capital prawdopodobnie jeszcze tylko ten wzrost przyspieszy.