Nowy, polski system modułowy budowy domów GreMagor

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Fundusze unijne znów pomogły w rozwoju polskich technologii na rynkach światowych. Owocem współpracy polskiego funduszu i wynalazcy jest system GreMagor, który pozwala na budowę energooszczędnych domów modułowych. Technologia jest na tyle unikalna, że chroniona jest patentem międzynarodowym.

– Dzięki wsparciu funduszu inwestycyjnego Laboratorium Inwestycji możliwa stała się komercjalizacja opatentowanego rozwiązania GreMagor, umożliwiającego budowę innowacyjnych domów modułowych. Jest to całkowicie polska technologia, będąca wynikiem kilkuletniej, wynalazczej działalności autora projektu, jednoczesnego prezesa zarządu – Grzegorza Stelmaszczyka.

System od początku był tak projektowany, aby budowa domu odbywała się w jak najprostszy sposób. Naszą technologię wyróżnia produkcja seryjna elementów, które mogą być dobierane w zależności od realizowanego projektu budowlanego. Dlatego wszystkie znormalizowane elementy pozwalają składać budowle w oparciu o różne pomysły architektoniczne, również te komercyjne – wskazuje Grzegorz Stelmaszczyk.

Konstrukcja ścian umożliwia stosowanie ekologicznych materiałów termo-izolacyjnych w formie granulatów. Grubość ściany pozwala uzyskać doskonały współczynnik przenikania ciepła, a jej wypełniona konstrukcja jest dyfuzyjnie otwarta. Konstrukcja ścian i stropów pozwala na łatwe umieszczanie materiału termo-izolacyjnego. Jednolita otwarta przestrzeń kompletnego piętra, czyli ścian i stropów eliminuje powstawanie mostków termicznych. Ze względu na niewielki rozmiar modułów, budowle składa się bez pomocy dźwigów i podnośników, bardzo łatwy jest również transport.

– W Polsce rośnie świadomość ludzi, że ekologia powinna iść w parze z ekonomią. Dlatego coraz większą popularność zdobywają systemy energooszczędne, które umożliwiają, przy doborze właściwych technologii towarzyszących, budowę domów zero energetycznych. Nasze rozwiązanie daje szereg nowych możliwości – mówi Grzegorz Sperczyński, partner projektu.

fot. pixabay.com