O biznesie bez granic

Dodane:

Artykuł sponsorowany Artykuł sponsorowany

O biznesie bez granic

Udostępnij:

Corocznie w marcu w setkach europejskich miast organizowane są w ramach Startup Europe Week spotkania promujące przedsiębiorczość technologiczną. Do inicjatywy po raz kolejny dołącza Województwo Małopolskie zapraszając na spotkanie „Biznes bez granic”.

Z powodu zagrożenia epidemiologicznego spotkanie „Biznes bez granic” zostało odwołane

O biznesie bez granic posłuchamy i podyskutujemy we wtorek 17 marca o 18.00 w lokalu The Stage przy ulicy Łobzowskiej 3 w Krakowie. Spotkanie świetnie wpisuje się w ideę Startup Europe Week, stanowi bowiem okazję do pozyskania wiedzy w obszarach ważnych dla rozwoju firmy oraz zachęca do dyskusji na temat wsparcia przedsiębiorczości na poziomie lokalnym.

Województwo Małopolskie przystępuje do inicjatywy Startup Europe Week po raz trzeci i ponownie zaprasza przy tej okazji do współpracy ekspertów. W tym roku swoją wiedzą i doświadczeniem podczas wydarzenia podzielą się Jakub Piwnik, Communications Director z Brainly i Wiktor Warchałowski – Prezes Zarządu, współzałożyciel Airly. Zaproszeni prelegenci na przykładzie swoich biznesowych doświadczeń przybliżą zasady funkcjonowania globalnego biznesu, podpowiedzą jak poszerzać strefę działania i jak zdobywać nowe rynki. Jakub Piwnik wystąpi z prelekcją „Brainly, edukacja z Krakowa na globalną skalę”, natomiast Wiktor Warchałowski przybliży temat „Powietrze i biznes nie mają granic – jak klienci z całego świata korzystają z usług Airly”.

Firma Brainly zbudowała społeczność wymieniającą się wiedzą w internecie poprzez specjalną aplikację. Początki Brainly sięgają 2009 roku. Po roku portal miał już milion użytkowników w Polsce. Dziś społeczność Brainly to ponad 150 milionów użytkowników w 35 krajach i 3 biura: w Nowym Jorku, Barcelonie i Krakowie – kolebce Brainly. Portal ten pomaga uczniom w odrabianiu prac domowych praktycznie na całym świecie. Dzięki niemu młodzi ludzie mają stały dostęp do pomocy i wysokiej jakości wiedzy. Jest to więc połączenie bazy wiedzy i aktywnej społeczności. Sukcesy Brainly na polu biznesu zostały docenione przez Marszałka Województwa Małopolskiego, który w 2019 roku przyznał tej firmie nagrodę specjalną Małopolskiej Nagrody Gospodarczej za szczególne osiągnięcia gospodarcze związane z województwem małopolskim.

Airly to startup, który stworzył Inteligentny System Monitorowania Jakości Powietrza, dzięki czemu możliwe jest monitorowanie stanu powietrza za pomocą platformy online oraz aplikacji mobilnych. Airly w pierwszym roku swojej działalności zainstalowało na terenie Polski ponad 1500 czujników, a niecały rok po rozpoczęciu ekspansji poza granice Polski może się pochwalić obecnością na 14 rynkach zagranicznych. Sensory jakości powietrza wyprodukowane przez tę krakowską firmę działają w takich miastach jak Berlin, Barcelona, Londyn, Madryt czy Wiedeń.  Instalacje Airly działają w Grecji, Gruzji, Rumunii, Macedonii Północnej, Irlandii a nawet na norweskim Spitsbergenie. W ciągu najbliższych dwóch lat Airly chce zainstalować 20 tysięcy czujników w 30 krajach. Prezes Airly Wiktor Warchałowski jest członkiem Mensa International i laureatem listy New Europe 100.

Udział w wydarzeniu „Biznes bez granic” jest bezpłatny. Uczestników obowiązuje jednak wcześniejsza rejestracja za pomocą formularza rejestracyjnego, który jest dostępny na tej stronie.

Wydarzenie jest częścią projektu „Przedsiębiorcza Małopolska – rozwój przedsiębiorczości technologicznej w regionie” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.