Obserwator startupowy – numer 23

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Przed Tobą 23. numer naszego magazynu „Obserwator startupowy”, w którym zbieramy najciekawsze informacje z mijającego tygodnia. Zobacz, co tym razem wydarzyło się na polskiej i międzynarodowej scenie startupowej!

Polska

1. FindAir weźmie astme pod kontrolę ze wsparciem Black Pearls VC

Black Pearls VC pomoże zespołowi FindAir w dalszym rozwoju inteligentnego rozwiązania problemów doskwierających astmatykom. Wstępny etap współpracy obejmuje m.in. przygotowanie projektu badawczo-rozwojowego i analiz niezbędnych dla jego realizacji. Zaangażowanie gdańskiego Black Pearls VC w FindAir może sięgnąć nawet 3 mln złotych. 

http://bit.ly/2gHcH1y 

2. RanoZebrano z inwestorem. Internetowy targ żywności współpracuje z Grupą 22

RanoZebrano.pl od 2014 r. umożliwia zamówienie i odbiór w domu świeżych produktów od polskich rolników. Nowym inwestorem portalu została Grupa 22 S.A., właściciel m.in. agencji reklamowej Agencja Warszawa i Data Driven Solutions. Współpraca ma na celu rozwój portalu RanoZebrano.pl i poszerzenie kompetencji Grupy 22 w obszarze e-commerce. 

http://bit.ly/2zbxuph

3. Ewa Chodakowska inwestuje w Purella Food. Uruchomią linię ze zdrowymi przekąskami

Znana trenerka fitness Ewa Chodakowska-Kavoukis i jej mąż inwestują nieujawnioną kwotę w producenta superfoods. Dzięki partnerstwu z Purella Food wprowadzą na rynek zdrowe batony. Firma Purella Food pojawiła się na rynku rok temu między innymi z chlorellą i batonami na jej bazie. 

http://bit.ly/2zcwdy0

4. 100 tys. zł, bilety VIP na koncert Metalliki i więcej. HackYeah, największy w Europie hackathon stacjonarny, w ten weekend!

2000 uczestników. Darmowe busy z całej Europy do Krakowa. Kilka zadań do rozwiązania, w tym zmagania z zagadnieniem georewolucji w Krakowie, wyłapywaniem oszustw podatkowych, szukaniem rozwiązań dla sportowców ekstremalnych, problemów społecznych oraz klęsk żywiołowych.

http://bit.ly/2iDHm44

5. Brainly z Krakowa pozyskało 14 milionów dolarów. Chwali się wynikami i opowiada o planach

Krakowski startup Brainly pozyskał 14 milionów dolarów między innymi od Kulczyk Investments i dotychczasowych inwestorów. Środki te pomogą platformie edukacyjnej kontynuować globalny rozwój i zatrudnić nowych pracowników. Do tej pory spółka pozyskała łącznie 38,5 mln dolarów. 

http://bit.ly/2yPkJQp

6. Norwegowie kupili polską firmę. SMSAPI rozwinie się zagranicą

Norwedzy z Link Mobility Group kupili za 16 milionów euro polską spółkę ComVision, która odpowiada za markę SMSAPI. Dzięki tym środkom rodzima firma rozwinie się na zagranicznych rynkach i ściągnie do Polski technologię RCS. Dołączenie do Norwegów pozwoli polskie spółce na dynamiczny rozwój. 

http://bit.ly/2iFEvrf 

7. Wystartowały zapisy na trzecią edycję Polish Tech Night!

Organizatorzy SIBB e.V, SpeedUp Venture Capital Group, Polish Berlin Tech oraz BST Media Solutions zapraszają na trzecią edycję Polish Tech Night, 6 grudnia 2017 r. do Hallesches Haus. Aby dostać szansę prezentacji swojej firmy przed niemieckimi inwestorami, wziąć udział w warsztatach należy złożyć zgłoszenie do 17 listopada 2017 r. 

http://bit.ly/2gIFgLQ 

8. Firma z BPN-T w gronie 10 polskich startupów zaproszonych do prestiżowego Startberry

25 października był dniem szczególnie ważnym dla polskich startupów. Przynajmniej wybranej 10-tki, która została zaproszona do Startberry – inicjatywy Microsoft, EY i Senfino, mającej na celu wspieranie młodych spółek technologicznych do wejścia na światowy rynek. Rezydent BPN-T – Elastic Cloud Solutions Sp. z o.o., dostąpił tego zaszczytu! 

http://bit.ly/2y8oW2c

9. Fundacja na rzecz Nauki Polskiej wesprze naukowców. Ma dla nich 140 mln złotych

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej organizuje kolejną edycję konkursu Międzynarodowe Agendy Badawcze skierowanego do naukowców. Badacze z całego świata mogą ubiegać się o 140 milionów złotych. Udział w programie MAB mogą brać naukowcy z całego świata. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest temat badań.

http://bit.ly/2gMwRuJ 

10. Najbardziej wartościowe okazały się relacje jakie nawiązaliśmy w trakcie konkursu – Przemek Kuśmierek (Migam)

Ruszyła właśnie polska edycja globalnego programu Chivas The Venture, którego finalista powalczy o główną nagrodę ze startupami z całego świata. Konkurs powstał dla startupów, które chcą zmienić świat na lepsze. Zgłoszenia do programu są otwarte tylko do 31 października – zgłoś się już dziś! Szczegóły znajdziesz tutaj. 

http://bit.ly/2zbde76

Świat

1. Google inwestuje miliard dolarów w Lyft. Chociaż wcześniej zaangażowany był w rozwój konkurenta

Lyft pozyskało miliard dolarów od Google na dalszy rozwój aplikacji do podwózek. – 2017 to ważny rok dla społeczności skupionej wokół Lyft. Na początku tego miesiąca zakończyliśmy 500-milionową przejażdżkę, a nasza usługa jest obecnie dostępna dla 95 procent mieszkańców Stanów Zjednoczonych – czytamy w komunikacie prasowym. 

http://bit.ly/2yOg7KH

2. Od roku Facebook konkuruje ze Slackiem. Jego komunikator biznesowy ma już 30 tys. użytkowników

Mimo że wśród najbardziej popularnych komunikatorów biznesowych znajduje się Slack, to narzędzie oferowane przez Facebooka nie daje za wygraną. Spółka pochwaliła się właśnie, że Workplace używa 30 tys. firm. Na razie jednak to za mało, żeby dogonić Slacka. – W tym miesiącu świętujemy pierwszą rocznicę – napisali przedstawiciele Facebooka.

http://bit.ly/2yUUMP7 

3. eBay udostępnia polskim sprzedawcom nowe narzędzie do wystawiania ofert na zagranicznych rynkach

eBay, jeden z największych portali aukcyjnych na świecie, udostępnia polskim sprzedawcom nowoczesne narzędzie „eBaymag” służące do wystawiania ofert na zagranicznych rynkach. Dzięki temu rozwiązaniu sprzedawcy mogą wystawiać swoje aukcje w języku danego kraju na kilku rynkach jednocześnie, zwiększając zasięg nawet do 168 mln aktywnych kupujących. 

http://bit.ly/2yWbnSz

4. Current pozyskał 5 mln dolarów inwestycji. Pomoże dzieciakom wydawać kieszonkowe

Current to aplikacja dla rodziców i ich dzieci. Za jej pomocą rodzice mogą przekazywać kieszonkowe, które pociechy mogą wydawać za pomocą specjalnej karty płatniczej. Zaletą tego rozwiązania jest to, że rodzice mają stały dostęp do tego, w jaki sposób spożytkowane są pieniądze przez dzieci. Projekt uzyskał właśnie 5 mln dolarów od inwestora.

http://tcrn.ch/2lk4Agp

5. SEC domaga się miliona dolarów odszkodowania od Zenefits i byłego CEO

SEC chce, aby startup Zenefits i były CEO Parker Conrad zapłacili wysoką grzywnę, która wynosi łącznie milion dolarów. Oskarżeni przystali na tę propozycję i zobowiązali się, że wypłacą odszkodowania za podawanie, według SEC, nieprawdziwych informacji dotyczących sytuacji w spółce.

http://bzfd.it/2y9m1Gr