Obserwator startupowy – numer 8

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Co ciekawego wydarzyło się w minionym tygodniu? Tego dowiecie się z kolejnego numeru „Obserwatora startupowego”, który jest zbiorem najciekawszych wydarzeń. Ósmy numer magazynu poświęciliśmy newsom z okresu od 10 do 14 lipca 2017 roku.

Zdjęcie główne artykułu pochodzi z pexels.com

Polska 

1. Booksy jako jeden z 14 tego typu rozwiązań integruje się z Google Reserve

Google Reserve to nowa usługa od Google, za pomocą której możemy umówić się np. na wizytę u fryzjera z poziomu smartfona. Wystarczy, że znajdziemy dany salon na mapie i sprawdzimy, czy włączył opcję umawiania się online. Booksy, polska aplikacja webowa do umawiania się na wizyty, jako jedno z 14 rozwiązań na świecie już zintegrowała nową usługę od Google’a. 

http://bit.ly/2ultAqL

2. Rusza konkurs Netii na innowacyjne produkty z obszaru ICT

Netia ogłosiła konkurs na innowacyjne produkty z obszaru IT, Big Data, digital marketing, WIFI i cloud dla klientów biznesowych. Celem i jednocześnie nagrodą w konkursie jest stworzenie z wybranymi partnerami nowych usług i produktów, które będą oferowane Klientom Netii. Operator zaprasza do konkursu przedsiębiorców, którzy posiadają w swoim portfolio ciekawe rozwiązania ICT oraz chcą nawiązać współpracę z Netią.

http://bit.ly/2tSTIXL

3. Koszty założenia startupu są w Polsce średnio trzykrotnie wyższe niż w Europie Środkowo-Wschodniej

Do takiego wniosku doszli badacze z Głównego Urzędu Statystycznego i Eurostatu, którzy przeanalizowali dane ExMetrix z raportu „Start-upy w Polsce – finansowanie”. Wynika z niego, że początkującego przedsiębiorcę zakładającego własną firmę czekają wydatki sięgające blisko 1,5 tys. dolarów. Zdaniem ekspertów to bardzo wysoki koszt, jak dla początkującego przedsiębiorcy.

http://bit.ly/2tSXwIj

Świat

1. Xealth pozyskuje 8,5 mln dolarów. Ma pomagać lekarzom w wypisywaniu recept

Za pomocą tej aplikacji lekarze mogą szybciej znajdować leki odpowiednie do dolegliwości pacjenta, ale też przesyłać mu wirtualne poradniki dotyczące leczenia danej choroby. Lekarz prowadzący pacjenta może też z poziomu programu obserwować jego postępy w leczeniu choroby. Firma stojąca za aplikacją Xealth pozyskała właśnie 8,5 miliona dolarów od DFJ, Providence, UPMC, Hennepin oraz Froedtert.

http://bit.ly/2ulzHLG

2. WeWork wyceniany na 20 miliardów dolarów

WeWork to aplikacja, która pomaga w komunikacji między członkami zdalnych zespołów. Za pomocą tego programu managerowie mogą obserwować płynność finansową firmy i poznawać inne informacje dotyczące zarządzania. Spółka odpowiedzialna za WeWork pozyskała właśnie 760 milionów dolarów finansowania, dzięki czemu osiągnęła wycenę w wysokości 20 miliardów dolarów.

http://bit.ly/2tPfc9g

3. Revolut z 66 milionami dolarów finansowania

“Globalna alternatywa dla banków”. Tak założyciele tego startupu określają jego produkt: Revoult, który pomaga w obsłudze karty kredytowej/debetowej. Z poziomu aplikacji możemy np. zablokować ją, gdy zostanie nam skradziona czy zmienić kod PIN. Revoult to nie tylko aplikacja, ale i fizyczna karta, za pomocą której możemy płacić za zakupy w dowolnej walucie, ponieważ automatycznie rozmienia ją zgodnie z naszymi potrzebami.

http://reut.rs/2ugGfvs

4. Elton John zainwestował w startup. Qloo pozyskał 6,5 mln dolarów finansowania

AXA Strategic Ventures oraz Elton John zainwestowali w Qloo, narzędzie webowe, które wykorzystuje sztuczną inteligencję. Za pomocą Qloo możemy dowiedzieć się, jakie są obecnie trendy świata muzyki, filmu, książek czy jedzenia. Jak pisze TechCrunch, inwestycja Eltona Johna w ten startup nie jest jedyną inwestycją celebryty. Rok temu w Qloo zainwestował Leonardo DiCaprio

http://bit.ly/2ug6zFH

5. Londyński startup pozyskał finansowanie. Curve pozyskał 10 mln dolarów finansowania

Curve, londyński startup z branży fintech, który tworzy platformę do konsolidacji wszystkich kart kredytowych i debetowych w jednym miejscu. Za pomocą aplikacji możemy nimi zarządzać, czyli płacić za produkty odpowiednią do zakupów kartą. Kilka dni temu TechCrunch ogłosił, że startup pozyskał 10 milionów dolarów finansowania. W rundzie A uczestniczyli m.in. Santander InnoVentures, Investec oraz Connect Ventures.

http://tcrn.ch/2ulzLuS

6. Toyota Research zainwestowała w izraelskiego robota

Toyota Research zainwestowała 14 milionów dolarów w spółkę Intuition Robotics. Ta izraelska firma stworzyła robota ElliQ, jego zadaniem jest opieka nad osobami starszymi. Za pomocą sztucznej inteligencji odpowiada na ich pytania i stara się pomóc w życiu codziennym. – Ta strategiczna inwestycja obrazuje nasze przekonanie dotyczące potencjału robotów społecznościowych – mówi Dor Skuler, CEO i współtwórca of Intuition Robotics.

http://bit.ly/2tSOGKz

8. Google tworzy nowy fundusz dla startupów. Wesprze projekty zajmujące się sztuczną inteligencją

Google poinformowało o utworzeniu nowego funduszu. Nazwało go Gradient Ventures i zapowiedziało, że za jego pośrednictwem wesprze startupy, które rozwijają technologie oparte o sztuczną inteligencję. – Za pośrednictwem Gradient zapewnimy spółkom portfelowym kapitał, zasoby, dostęp do ekspertów i udział w bootcampach dotyczących sztucznej inteligencji – mówi Anna Patterson, partner funduszu.

http://bit.ly/2upwv2j