Od dzisiaj możecie hulać z TIER-em. Na początek 500 jednośladów w Trójmieście

Dodane:

Hanna Baster Hanna Baster

Od dzisiaj możecie hulać z TIER-em. Na początek 500 jednośladów w Trójmieście

Udostępnij:

TIER, niemiecki operator w obszarze mikromobilności, wchodzi do Polski. Pierwsze elektryczne hulajnogi TIER pojawią się w Gdańsku, a następnie w ciągu kilku dni również w Gdyni i Sopocie. Docelowo w 2021 na ulicach polskich aglomeracji ma być ich 10 000.

TIER mówi dzień dobry

Na początek TIER rozstawi ok. 500 hulajnóg w Gdańsku, docelowo w Trójmieście ma ich być blisko 3000. TIER planuje także ekspansję w kolejnych miastach Polski m.in. w Krakowie, Szczecinie czy Warszawie. TIER oferować będzie minutę przejazdu za 45 groszy oraz 2 zł 50 gr za odblokowanie pojazdu.

TIER, założony w 2018 roku przez Lawrence’a Leuschnera, Matthiasa Lauga i Juliana Blessina, ma swoją główną siedzibę w Berlinie i obecnie działa w ponad 95 miastach w 12 krajach w Europie i na Bliskim Wschodzie. Inwestorami spółki TIER są między innymi SoftBank Vision Fund 2, Mubadala Capital, Northzone, Goodwater Capital i White Star Capital.

TIER jako drugi w Polsce wprowadza wymienne baterie

W marcu jako pierwsza na polskim rynku hulajnogi z wymienną baterią wprowadziła firma Lime (model G4). TIER jest drugą firmą stosującą tę ułatwiającą logistykę innowację w zasilaniu hulajnóg elektrycznych. Jak przeczytamy w informacji prasowej, wszystkie elektryczne hulajnogi TIER w Polsce będą wyposażone w wymienne baterie, dzięki czemu możliwa będzie ich wymiana na miejscu, a technicy nie będą musieli zabierać hulajnóg w celu ich naładowania do magazynów.

Hulajnogi TIER wyposażone są w podwójne hamulce, a podstawa hulajnogi oraz jej koła są większe niż przeciętnie. Zdaniem firmy te cechy pozytywnie wpływają na komfort jazdy. Hulajnogi są też wyposażone w uchwyty do smartfonów umożliwiające ich bezprzewodowe ładowanie (jeśli smartfon wspiera taką funkcjonalność).

Dążenie do neutralności klimatycznej biznesu

Jak przeczytamy w informacji prasowej, TIER jest firmą neutralną klimatycznie od stycznia 2020 r., a marka dokonuje analizy emisji CO2 i pozostałych gazów cieplarnianych do atmosfery, a następnie dąży do ich eliminacji. W przypadku wystąpienia emisji kompensuje ją we współpracy z wyspecjalizowanymi partnerami, np. poprzez sadzenie drzew – zapewnia firma.

W Polskich dużych miastach do których planuje wejść TIER (Trójmiasto, Warszawa, Kraków), działa już kilku operatorów hulajnóg z ugruntowaną pozycją na rynku, np. Hulaj, Lemon, Bolt, FREENOW i Hive. TIER nie będzie miał więc łatwego zadania w zdobywaniu własnej części rynku.

Więcej informacji na temat TIER Mobility można znaleźć na stronie www.tier.app.