OD [email protected] DO NETU. Rusza rekrutacja do Hackathonu 3F

od pol at do netu rusza rekrutacja do hackathonu 3f
Udostępnij:
Hackathon on line - Hack3F realizowany jest w ramach projektu „The Future of Farm to Fork – digital solutions for short food chains”. Szukamy zespołów, które pomogą nam maksymalnie skrócić drogę produktów spożywczych z gospodarstwa do klienta, używając do tego nowoczesnych rozwiązań i technologii informatycznych.

Projekt „The Future of farm to fork (akronim: 3F)” powstał, by wesprzeć w walce z negatywnymi skutkami trwającego kryzysu sektor rolno-spożywczy w woj. kujawsko-pomorskim. Największe problemy, z którymi mierzą się rolnicy, ale i kupujący to ograniczenia w handlu. Logistyka i organizacja dostaw jest utrudniona, a wyprawy na targowiska powodują obawy o zdrowie i bezpieczeństwo własne i najbliższych.

Wsparcie krótkich łańcuchów dostaw

Sektor rolno-spożywczy potrzebuje więc szybkiego i łatwego sposobu na dotarcie do klienta końcowego, najlepiej wykluczając pośredników lub ograniczając się do jednego. Jego odbiorcy – już wcześniej zwracający uwagę na jak najkrótszy łańcuch dostaw, pochodzenie kupowanych produktów 
i sposób, w jaki są do nich dostarczane, teraz do tej listy dodali również maksymalne bezpieczeństwo zakupów.

Tym potrzebom odpowiada model „krótkiego łańcucha dostaw”, który zwłaszcza w tych trudnych czasach wydaje się najwygodniejszym. Aby małe gospodarstwa mogły z niego jednak sprawnie 
i efektywnie korzystać, a ich klienci bez obaw przeprowadzać transakcje, konieczne jest zastosowanie rozwiązań IT. Ich użycie pozwoli wziąć głęboki oddech rolnikom i – mamy nadzieję - poprawi prognozy na przyszłość.

Rozwiązań tych będziemy szukać podczas Hackathonu online. Uczestnicy wydarzenia będą dążyć do wypracowania innowacyjnych i efektywnych rozwiązań informatycznych wspierających system sprzedaży bezpośredniej lub z jak najmniejszym udziałem pośredników, co da szansę na rozwój podejścia „od pola do stołu”

Rozpoczynamy rekrutację

Właśnie rozpoczęła się rekrutacja, która potrwa do 22.11.2020 r. Hackathon odbędzie się 4-5 grudnia 
2020 r. w formie online. Poszukujemy programistów, grafików, UX designerów oraz innowatorów. Możecie być Start-upem lub min. 2 osobowym zespołem, który podejmie się znalezienia rozwiązania na jedno z czterech postawionych wyzwań, które powinno:

Wyzwanie 1: zapewnić konsumentom narzędzia do weryfikowania wysokiej jakości dostarczanych produktów w ramach KŁŻ.

Wyzwanie 2: umożliwić konsumentom zdobycie informacji na temat dostawców oferujących różne produkty.

Wyzwanie 3: stworzyć rolnikom, producentom żywności nowy kanał dotarcia do nowym grup docelowych.

Wyzwanie 4: połączyć rolników z klientami i klientów z rolnikami udostępniając na bieżąco aktualizowaną oferty z prezentacją rzeczywistych produktów.

Wild card – macie jeszcze inny pomysł? The sky is the limit 😊

Zadanie jest proste – otrzymujecie przestrzeń (wirtualną), wsparcie mentorów - ekspertów z różnych dziedzin, z wieloletnim doświadczeniem i ogromnym zapałem do współpracy nad nowymi rozwiązaniami oraz 24 godziny by wypracować przynajmniej prototyp rozwiązania dedykowanego sektorowi Agri-Food, będącego odpowiedzią na jedno z wyzwań. Następnie prezentujecie swój pomysł, a nasze jury wybiera zwycięzcę, na którego czeka atrakcyjna nagroda.

Zgłaszając się do Hackathonu 3F zyskujecie szansę na zdobycie ogromnego doświadczenia, wiedzy przekazywanej przez najlepszych ekspertów w swoich dziedzinach, dzielenia się spostrzeżeniami i inspirowania się podczas rozmów z innymi uczestnikami. Macie również szansę stworzyć praktyczne rozwiązanie, które w efekcie realnie pomoże wielu rolnikom.

Możecie liczyć na wsparcie specjalistów z zakresu IT, prowadzenia biznesu, marketingu, UX oraz osób z branży Agri-Food.

Bądźcie częścią czegoś dobrego

Prowadząc ten projekt i organizując Hackathon mamy na uwadze przede wszystkim potrzeby naszych odbiorców – po równi rolników oraz ich klientów. Zdajemy sobie sprawę, w jak ciężkiej sytuacji znalazło się teraz wiele sektorów gospodarki, a w tym sektor Agri-Food. Chcemy by opracowane podczas wydarzenia rozwiązania umożliwiły operującym w nim rolnikom i konsumentom funkcjonowanie w nowej rzeczywistości.

Rekrutacja trwa do 22 listopada i odbywa się za pośrednictwem strony www.hack3f.pl. Tam też znajdziecie założenia projektu, wyzwania Hackathonu oraz regulamin. Wystarczy że prześlecie do nas dostępny tam formularz.

-

Projekt jest realizowany przez Toruńską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. i otrzymał dofinansowanie z programu badań naukowych i innowacji Horyzont 2020 Unii Europejskiej w ramach otwartego zaproszenia ogłoszonego i realizowanego w ramach projektu SmartAgriHubs (umowa o dotację nr 818182).

 

Artykuł powstał we współpracy z Toruńską Agencją Rozwoju Regionalnego