OD POL@ DO NETU. Rusza rekrutacja do Hackathonu 3F

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

OD POL@ DO NETU. Rusza rekrutacja do Hackathonu 3F

Udostępnij:

Hackathon on line – Hack3F realizowany jest w ramach projektu „The Future of Farm to Fork – digital solutions for short food chains”. Szukamy zespołów, które pomogą nam maksymalnie skrócić drogę produktów spożywczych z gospodarstwa do klienta, używając do tego nowoczesnych rozwiązań i technologii informatycznych.

Projekt „The Future of farm to fork (akronim: 3F)” powstał, by wesprzeć w walce z negatywnymi skutkami trwającego kryzysu sektor rolno-spożywczy w woj. kujawsko-pomorskim. Największe problemy, z którymi mierzą się rolnicy, ale i kupujący to ograniczenia w handlu. Logistyka i organizacja dostaw jest utrudniona, a wyprawy na targowiska powodują obawy o zdrowie i bezpieczeństwo własne i najbliższych.

Wsparcie krótkich łańcuchów dostaw

Sektor rolno-spożywczy potrzebuje więc szybkiego i łatwego sposobu na dotarcie do klienta końcowego, najlepiej wykluczając pośredników lub ograniczając się do jednego. Jego odbiorcy – już wcześniej zwracający uwagę na jak najkrótszy łańcuch dostaw, pochodzenie kupowanych produktów 
i sposób, w jaki są do nich dostarczane, teraz do tej listy dodali również maksymalne bezpieczeństwo zakupów.

Tym potrzebom odpowiada model „krótkiego łańcucha dostaw”, który zwłaszcza w tych trudnych czasach wydaje się najwygodniejszym. Aby małe gospodarstwa mogły z niego jednak sprawnie 
i efektywnie korzystać, a ich klienci bez obaw przeprowadzać transakcje, konieczne jest zastosowanie rozwiązań IT. Ich użycie pozwoli wziąć głęboki oddech rolnikom i – mamy nadzieję – poprawi prognozy na przyszłość.

Rozwiązań tych będziemy szukać podczas Hackathonu online. Uczestnicy wydarzenia będą dążyć do wypracowania innowacyjnych i efektywnych rozwiązań informatycznych wspierających system sprzedaży bezpośredniej lub z jak najmniejszym udziałem pośredników, co da szansę na rozwój podejścia „od pola do stołu”

Rozpoczynamy rekrutację

Właśnie rozpoczęła się rekrutacja, która potrwa do 22.11.2020 r. Hackathon odbędzie się 4-5 grudnia 
2020 r. w formie online. Poszukujemy programistów, grafików, UX designerów oraz innowatorów. Możecie być Start-upem lub min. 2 osobowym zespołem, który podejmie się znalezienia rozwiązania na jedno z czterech postawionych wyzwań, które powinno:

Wyzwanie 1: zapewnić konsumentom narzędzia do weryfikowania wysokiej jakości dostarczanych produktów w ramach KŁŻ.

Wyzwanie 2: umożliwić konsumentom zdobycie informacji na temat dostawców oferujących różne produkty.

Wyzwanie 3: stworzyć rolnikom, producentom żywności nowy kanał dotarcia do nowym grup docelowych.

Wyzwanie 4: połączyć rolników z klientami i klientów z rolnikami udostępniając na bieżąco aktualizowaną oferty z prezentacją rzeczywistych produktów.

Wild card – macie jeszcze inny pomysł? The sky is the limit ?

Zadanie jest proste – otrzymujecie przestrzeń (wirtualną), wsparcie mentorów – ekspertów z różnych dziedzin, z wieloletnim doświadczeniem i ogromnym zapałem do współpracy nad nowymi rozwiązaniami oraz 24 godziny by wypracować przynajmniej prototyp rozwiązania dedykowanego sektorowi Agri-Food, będącego odpowiedzią na jedno z wyzwań. Następnie prezentujecie swój pomysł, a nasze jury wybiera zwycięzcę, na którego czeka atrakcyjna nagroda.

Zgłaszając się do Hackathonu 3F zyskujecie szansę na zdobycie ogromnego doświadczenia, wiedzy przekazywanej przez najlepszych ekspertów w swoich dziedzinach, dzielenia się spostrzeżeniami i inspirowania się podczas rozmów z innymi uczestnikami. Macie również szansę stworzyć praktyczne rozwiązanie, które w efekcie realnie pomoże wielu rolnikom.

Możecie liczyć na wsparcie specjalistów z zakresu IT, prowadzenia biznesu, marketingu, UX oraz osób z branży Agri-Food.

Bądźcie częścią czegoś dobrego

Prowadząc ten projekt i organizując Hackathon mamy na uwadze przede wszystkim potrzeby naszych odbiorców – po równi rolników oraz ich klientów. Zdajemy sobie sprawę, w jak ciężkiej sytuacji znalazło się teraz wiele sektorów gospodarki, a w tym sektor Agri-Food. Chcemy by opracowane podczas wydarzenia rozwiązania umożliwiły operującym w nim rolnikom i konsumentom funkcjonowanie w nowej rzeczywistości.

Rekrutacja trwa do 22 listopada i odbywa się za pośrednictwem strony www.hack3f.pl. Tam też znajdziecie założenia projektu, wyzwania Hackathonu oraz regulamin. Wystarczy że prześlecie do nas dostępny tam formularz.

Projekt jest realizowany przez Toruńską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. i otrzymał dofinansowanie z programu badań naukowych i innowacji Horyzont 2020 Unii Europejskiej w ramach otwartego zaproszenia ogłoszonego i realizowanego w ramach projektu SmartAgriHubs (umowa o dotację nr 818182).

 

Artykuł powstał we współpracy z Toruńską Agencją Rozwoju Regionalnego