Podcast z cyklu „Rozmowy z Liderami” dostępny jest m.in. na kanale YouTube Strefy Zarządzania.
Podcastu można też posłuchać na Spotify:
Interesujesz się zarządzaniem? Dołącz do nas w grupie Strefy Zarządzania Uniwersytetu SWPS na Facebooku.
Cykl „Rozmowy z Liderami”
Jakim należy być liderem, aby osiągnąć sukces w dzisiejszym świecie? Jak przekonać ludzi do swojej wizji i celu? Co robić, aby zmotywować swój zespół? Jak poprzez odpowiednie przywództwo zbudować przewagę konkurencyjną firmy? Czy bycia liderem można się nauczyć? Jak rozwijać swoje kompetencje przywódcze? Na te pytania szukamy odpowiedzi w cyklu podcastów Strefy Zarządzania Uniwersytetu SWPS „Rozmowy z Liderami”. Spotykamy się z przedsiębiorcami, menedżerami, ekonomistami, liderami zmian społecznych oraz innymi praktykami zarządzania i rozmawiamy o tym, czym jest skuteczne zarządzanie, czy da się go nauczyć i co tak naprawdę znaczy być dobrym liderem.
Rafał Olejniczak Profesjonalny mentor i konsultant. Wspiera liderów, menedżerów i zespoły zarządzające w doświadczaniu odpowiedzialnego przywództwa i podnoszeniu jakości współpracy. Ekspert w dziedzinach zarządzania, rozwiązywania konfliktów i sztuki prezentacji. Specjalizuje się we wsparciu kryzysowym i interwencyjnym. Większość zawodowego życia spędził w mediach, gdzie przeszedł drogę od reportera do redaktora naczelnego, dyrektora rozwoju i członka zarządu w międzynarodowej grupie medialnej (Eurozet/Lagardere). Przez 18 lat współtworzył Radio ZET. Odpowiadał za stacje radiowe dla ponad 10 milionów słuchaczy każdego dnia. Doświadczenie telewizyjne zdobywał przede wszystkim w TVP. Współpracował z wydawnictwem National Geographic jako fotograf. Więcej szczegółów na: www.wspieramludzizpasja.pl, www.rafalolejniczak.pl.
dr Magdalena Łużniak-Piecha Doktor psychologii. Pracuje jako coach, szkoleniowiec i wykładowca akademicki. Specjalizuje się w społecznej psychologii organizacji. Buduje i wdraża systemy wspierające efektywność podejmowania decyzji menedżerskich. Prowadzi szkolenia z zakresu Zarządzania Potencjałem Osobistym, Coachingu, Negocjacji i Zarządzania Zespołami Międzykulturowymi. Pisze podręczniki e-learningowe, regularnie komentuje najnowsze fenomeny i zjawiska społeczne w programach publicystycznych TVN i TVNBiS. Ekspert w europejskim programie badawczym Emopowerment through Liquid Integration of Migrant Youth in Vulnerable Conditions (MIMY). Pracuje badawczo i wdrożeniowo, buduje politykę unijną związaną z wykorzystywaniem potencjału intelektualnego młodych migrantów w Unii Europejskiej.