Oppo projektuje smartfon z… rozszerzającym się ekranem

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

Oppo projektuje smartfon z… rozszerzającym się ekranem

Udostępnij:

Rozkładane i rozwijane smartfony już nikogo nie dziwą, dlatego producenci elektroniki muszą wymyślać nowe sposoby na wzbudzanie emocji u swoich klientów. Takim produktem ma Oppo X 2021 z, które zakłada całkowicie nowe podejście do ekranu.

Oppo szturmem podbija rynek smartfonów – nowe modele Oppo Reno 4 Pro 5G, Oppo Reno 4 i Oppo Reno 4 Lite odniosły sukces za sprawą swojego designu, jakości wykonania, jak i atrakcyjnej ceny. Teraz marka chce”dogonić” Samsunga i Xiaomi, które pracują nad kolejnymi innowacyjnymi modelami rozkładanych smartfonów.

Oppo ma zamiar zaproponować coś zupełnie innego – zamiast rozkładanego smartfona, opartego na zawiasach, proponuje urządzenie z rozsuwanym ekranem.

Oppo X 2021 unveiled as the world's first smartphone concept with an extending display - Gizmochina

Oppo X 2021 ma być smartfonem przyszłości – jest to kolejna wariacja na temat elastycznego wyświetlacza, ale tym razem w nieco innej formie. Elastyczny ekran nie będzie się „łamał” w miejscu zawiasów, ale będzie zwijany. Całe działanie tej innowacyjnej technologii będzie się opierać o mechanizm Roll Motor, który uruchomi się po naciśnięciu jednego przycisku i tym samym rozszerzy ekran urządzenia. Wyświetlacz będzie mógł zmieniać swoją wielkość w zakresie od 6,7″ do 7,4″, co w największej opcji da nam proporcje zbliżone do kwadratu. Na takim ekranie znacznie wygodniej będzie nam oglądać filmy, pracować, czy czytać e-booki.

Jeśli zadajecie sobie pytanie o trwałość takiego rozwiązania to producent zapewnia, że zastosował specjalny laminat ekranowy o wysokiej wytrzymałości – Warp Track.

Jeśli już sprawdzacie stan swojego konta, aby kupić to urządzenie, musimy ostudzić wasze emocje – na razie to tylko prototyp, co oznacza, że dopracowywanie koncepcji i wdrożenie jej do produkcji zajmie jeszcze sporo czasu. Niemniej Oppo z sukcesem przyciągnęło uwagę miłośników gadżetów, bo ich nowa technologia wygląda bardzo futurystycznie. Mamy nadzieję, że kiedyś zobaczymy te telefony w sprzedaży!