Ostatnie dni na pozyskanie inwestora. 30 czerwca PPNT kończy nabór do Funduszu Kapitałowego

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Ostatnie dni na pozyskanie inwestora. 30 czerwca PPNT kończy nabór do Funduszu Kapitałowego

Udostępnij:

Zostały ostatnie dni na aplikowanie o wsparcie kapitałowe na rozwój technologicznych startupów: nabór trwa do 30 czerwca 2020. Poszukiwane są pomysły biznesowe lub startupy, które chcą rozwijać przełomowe technologie chemiczne, biotechnologiczne i informatyczne. Można otrzymać nie tylko zastrzyk finansowy niezbędny do rozwoju biznesu, ale przede wszystkim doradztwo i pomoc od dużych graczy branżowych.

– Udział w naborze to nie tylko szansa na pozyskanie kapitału, ale też wspólna praca pod okiem ekspertów nad założeniami strategicznymi, technologicznymi i rynkowymi planowanego przedsięwzięcia. – mówi Katarzyna Wlaź, Menedżer Funduszu Kapitałowego PPNT.

Chodzi głównie o zweryfikowanie założeń danego pomysłu, tak aby zwiększyć jego szanse na sukces na rynku. Podczas naboru eksperci PPNT będą przykładać szczególną wagę do walidacji projektów, czyli skonfrontowania idei z rzeczywistymi potrzebami rynku. W tym założeniu pomogą silne marki partnerskie.

– Wielu młodych przedsiębiorców ma fantastyczne pomysły, chcą wprowadzać naprawdę przełomowe technologie na rynek. Jednak to zawsze jest trudny proces. Dlatego potrzebne jest wsparcie doświadczonych mentorów i partnerów. Dzięki temu, więcej odważnych innowacji ma szansę znaleźć klientów 
i zrewolucjonizować swoje branże. Cieszymy się, że możemy dzielić się wiedzą i być częścią takich właśnie zmian – mówi Marcin Szczeciński, przedstawiciel firmy Adamed.

Sieć branżowego wsparcia

Fundusz Kapitałowy PPNT wspierają partnerzy: ASI ValueTech Seed, który współpracuje z Fundacją Przedsiębiorczości Technologicznej, realizującą program akceleracyjny MIT Enterprise Forum, Enea Innowacje, Synthos, Adamed czy Międzynarodowe Targi Poznańskie. Te silne marki, liderzy swoich sektorów, wesprą pomysłodawców w dopasowaniu założeń projektu do wymagań rynkowych.

– Wiedza, kontakty oraz doświadczenie branżowe partnerów dają uczestnikom możliwość nawiązania współpracy z partnerami biznesowymi i potencjalnymi odbiorcami technologii. Taka współpraca z dużym graczem to często kluczowy czynnik sukcesu dla młodej firmy. – dodaje Katarzyna Wlaź.

Aplikować można przez tę stronę.

Doświadczenie budowane w kilkunastu spółkach

Dotychczas Poznański Park Naukowo-Technologiczny zainwestował ponad 8 mln zł w kilkanaście projektów.

Zrealizowane z sukcesem inwestycje PPNT to między innymi odsprzedaż udziałów w spółce PhotoHiTech firmie Synthos, która jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce, czy sprzedaż udziałów w spółce uBirds (obecnie Invis), inwestorowi branżowemu działającemu na rynku szwajcarskim.

W portfelu inwestycyjnym PPNT znajdują się takie spółki jak: IC Solutions, twórca e-długopisu do digitalizacji pisma ręcznego, BBH Biotech Polska, producent innowacyjnych kosmetyków z jadu pszczelego, Fieldworker, twórca aplikacji do zarządzania pracownikami w terenie, czy też spółka Innosil, komercjalizująca opatentowany stymulator rozwoju roślin ILAGRO.