Pamiętacie jak Microsoft kupił Wunderlist? Wkrótce zamknie aplikację. Wiemy, kiedy

Dodane:

Kasia Krogulec Kasia Krogulec

wunderlist

Udostępnij:

Wunderlist to jedna z popularnych aplikacji do zarządzania zadaniami. Jednak usługa zostanie zlikwidowana 6 maja 2020 roku. Jej właściciel, Microsoft zachęca do korzystania z dopracowanej aplikacji o nazwie To-Do.

W 2015 Microsoft przejął Wunderlist, Sunrise i Acompli. Bazując na przejętych aplikacjach,  spółka przygotowała nową wersję mobilnego Outlooka oraz aplikację To-Do. Ta ostatnia w przyszłym roku na dobre zastąpi Wunderlist.

Microsoft nie chce odsprzedać Wunderlist

Cztery lata temu Christian Reber sprzedał stworzoną przez siebie aplikację Wunderlist firmie Microsoft za ok. 100–200 milionów dolarów.

Niedawno jednak zaproponował Microsoftowi odkupienie usługi. Reber swoją prośbę motywował tym, że wiele osób chciałoby dalej korzystać z Wunderlist.

Nie spotkał się jednak z pozytywną reakcją jej obecnego właściciela, pomimo że Microsoft nie aktualizuje już Wunderlist i nie dodaje nowych funkcji. Opracował natomiast własne narzędzie do zarządzania zadaniami.

To-Do, o którym mowa, powstało w 2017 r. i pod względem wizualnym jest podobna do Wunderlist.

Aby móc korzystać z To-Do należy posiadać konto Microsoft. Można także w prosty sposób przenieść dane z Wunderlist do nowej usługi.

Jeśli nie To-Do, to co?

Aplikacji do zarządzania zadaniami jest pod dostatkiem. Mało tego – pojawiają się cały czas nowe. Przyjrzymy się kilku najbardziej znanym. Oto, z czego można skorzystać, jeśli To-Do nie przypadnie do gustu:

Asana dostępna jest w wersji desktopowej oraz jako aplikacja na iPhone, iPad i Androida. Za jej pomocą można swobodnie dodawać komentarze, notatki i pliki. Nie ma limitów na liczbę projektów, zadań i podzadań.

Todoist to bardzo wygodna aplikacja z szybkimi wersjami na urządzenia mobilne. Posiada interfejs w języku polskim. Za wykonane zadania dostajemy punkty; możemy również śledzić swoje postępy. I tu kończą się zalety Todoist w opcji bezpłatnej.

W wersji darmowej nie ma niestety komentarzy do zadań. Nie ma także etykiet ani notatek. Nie przekonwertujemy także łatwo e-maila na zadanie, ani nie dodamy załączników do zadań.

Nozbe jest polskim produktem stworzonym przez Michała Śliwińskiego. W wersji darmowej aplikację może użytkować jedna osoba, tworząc jednocześnie maksimum 5 aktywnych projektów. Dostępne są terminy wykonania zadania, komentarze i załączniki. W przeciwieństwie do Todoist Nozbe ma opcję konwertowania e-maili na zadania, dodawania notatek do zadań z poziomu e-maila, a nawet całych „checklist”.