Panattoni pozyskało od PKO Banku Polskiego 67 mln euro. Postawi w Wielkopolsce budynek o powierzchni 82 000 metrów kwadratowych

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Panattoni

Udostępnij:

Panattoni pozyskał od PKO Banku Polskiego 67 mln euro na realizację Panattoni Park Poznań A2. Inwestycja zostanie oddana w październiku br., a całą powierzchnię jednego z dwóch budynków – 82 000 m kw. – wynajmie gigant branży odzieżowej.

– Projekt w Poznaniu to już kolejna inwestycja Panattoni sfinansowana przez PKO Bank Polski. Doceniamy doświadczenie, profesjonalizm i skalę działalności firmy i cieszymy się z dalszego rozwoju naszej partnerskiej współpracy. Inwestycja łączy w sobie bardzo dobrą lokalizację oraz najwyższe standardy ESG, które będą potwierdzone certyfikatem BREEAM, wpisując się w naszą strategię finansowania „zielonych” projektów – mówi Agata Gola, Dyrektor ds. Finansowania Nieruchomości Komercyjnych, Departament Budownictwa i Finansowania Nieruchomości w PKO Banku Polskim

Duża powierzchnia, nowe miejsca pracy

Obiekt o powierzchni 82 000 m kw. został w całości wynajęty przez globalnego giganta branży odzieżowej i będzie istotnym wsparciem dla rosnącego e-commerce’u firmy. W ramach inwestycji zatrudnienie znajdzie ok. 3000 osób.

Budynek powstanie bez użycia PCV i przejdzie certyfikację środowiskową metodą BREEAM co najmniej na poziomie Excellent. Deweloper przygotuje m.in. instalację fotowoltaiczną o mocy 700 MWp, system BMS i inteligentnego oświetlenia czy system odzyskiwania deszczówki. Ponadto pracownicy skorzystają z ładowarek dla samochodów elektrycznych, infrastruktury dla rowerzystów, siłowni oraz tarasu zewnętrznego, boiska do siatkówki, toru do gry w boule czy centralnej instalacji wody pitnej w biurze.

Przeczytaj również 👉 Inteligentne rolnictwo a wyzwania ESG w Polsce – nowy raport PKO Banku Polskiego