Adresatami konkursu są koordynatorzy klastrów oraz (za ich pośrednictwem) członkowie klastra. Maksymalna kwota kosztów kwalifikowalnych może wynosić nawet 10 mln zł, a dofinansowanie części kosztów nawet 80 proc.
– To może być ostatnia szansa, żeby sięgnąć po pieniądze przeznaczone na dofinansowanie w poddziałaniu 2.3.3 POIR. Nie stawiamy żadnych ograniczeń dotyczących branży działalności klastra – mówi Joanna Wójcicka, ekspert z Departamentu Internacjonalizacji Przedsiębiorstw PARP.
Dofinansowanie dla koordynatora klastra można przeznaczyć na wynagrodzenie personelu biorącego udział w projekcie i koszty administracyjne, w tym koszty związane z realizacją projektu, dotyczące aktywizacji klastra w celu ułatwienia współpracy, dzielenia się informacjami oraz świadczenia lub kierowania specjalistycznych i dopasowanych usług wsparcia dla biznesu, jak również koszty marketingu klastra i zarządzania jego zapleczem.
Dofinansowanie dla członków klastra biorących udział w projekcie obejmuje zakup usług doradczych i szkoleń z zakresu umiędzynarodowienia, udział w misjach gospodarczych, udział w targach w charakterze wystawcy, dostęp do zagranicznej infrastruktury badawczo-rozwojowej czy promocję marek i produktów.