PayEye otrzymało certyfikację PCI dla eyePOS’a 3 – pierwszego na świecie multifunkcyjnego terminala – podsumowanie 2023

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

PayEye otrzymało certyfikację PCI dla eyePOS’a 3 – pierwszego na świecie multifunkcyjnego terminala – podsumowanie 2023

Udostępnij:

– Uruchomiliśmy usługę e-payeye, dzięki której nasi użytkownicy mogą zatwierdzać płatności jednym kliknięciem w stale powiększającej się ilości sklepów internetowych – mówi w podsumowaniu 2023 Daniel Jarząb, CEO PayEye.

Co dobrego spotkało Wasz startup w 2023 r.?

PayEye w roku 2023 realizowało kolejne etapy rozwoju w kilku bardzo ważnych obszarach:

Nowe Urządzenia – otrzymaliśmy certyfikację PCI dla eyePOS’a 3 – pierwszego na świecie multifunkcyjnego terminala obsługującego nie tylko biometryczne płatności, ale także zbliżeniowe NFC oraz standardowe kartowe. Dzięki PCI przygotowujemy się do integracji ze wszystkimi agentami rozliczeniowymi. PCI pozwala nam również zacząć rozmowy z pierwszymi dużymi sieciami handlowymi, z którymi rozpoczniemy pilotaże na początku 2024 roku.

–Nowe funkcjonalności w Aplikacji PayEye – uruchomiliśmy usługę e-payeye, dzięki której nasi użytkownicy mogą zatwierdzać płatności jednym kliknięciem w stale powiększającej się ilości sklepów internetowych. Przy tym projekcie nawiązaliśmy współpracę z Visa, w ramach której uruchomiliśmy kampanię “PayEye nagradza płacących Visa”, w której nagradzamy kwota 50 zł. osoby, płacące e-payeye kartami Visa podpiętymi do naszej aplikacji.

Nowe Rynki – 5 grudnia uruchomiliśmy oficjalny start usługi PayEye w USA, co jest strategicznym posunięciem w naszym rozwoju, ponieważ to właśnie Ameryka Północna jest dla nas najważniejszym rynkiem strategii na nadchodzące lata.

Z czym mieliście problemy/co się Wam nie udało w 2023 r.?

Nie udało nam się uruchomić pilotażu w Dubaju. Powodów było kilka, ale najistotniejszy był fakt, że na początku tego roku postanowiliśmy skupić się na rynku USA. Fizycznie niemożliwe byłoby dla nas w jednym roku uruchomić naszej usługi na dwóch zagranicznych rynkach jednocześnie. Co do problemów – nie lubię tego słowa – ale jeżeli miałbym wskazać wyzwanie, z którym cały czas się mierzymy, to jest to zderzenie z rynkowymi zasadami i regulacjami, panującymi w świecie płatności oraz biometrii, i które bardzo mocno wydłużają procesy oraz kolejne wdrożenia. Niestety działamy w obszarze, który dopiero powstaje na świecie i dysproporcja związana z regulacjami względem możliwości komercjalizacji rozwiązań biometrycznych jest jeszcze ogromna. Efektem tego są przesunięcia wdrożeniowe i większe koszty tych wdrożeń. Ale rozumiemy, że bycie pionierem ma swoją cenę.

Co zmienilibyście w prawie/przepisach/ żeby lepiej Wam się funkcjonowało w 2024 r.?

Aby lepiej funkcjonować w roku 2024, chcielibyśmy, aby przepisy bardziej dostosowywały się do dynamicznie rozwijającego się rynku wykorzystującego rozwiązania biometryczne. Proaktywne podejście organów regulacyjnych do współpracy z przedsiębiorstwami „deep tech” przyczyniłoby się do stworzenia bardziej sprzyjającego środowiska biznesowego dla takich przełomowych rozwiązań jak nasze.

Daniel Jarząb – współzałożyciel i CEO PayEye. Jako wizjoner, Daniel posiada nie tylko umiejętność przewodzenia i inspirowania, ale także niezachwianą determinację i skupienie na celach firmy, co przyczyniło się do ukształtowania PayEye w globalnego pioniera w branży płatności. Osiągnięcia Daniela zostały docenione licznymi nagrodami i wyróżnieniami, w tym „30 Kreatywnych Wrocławia” , „50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie”, „Innowacyjny Lider” czy „30 najbardziej kreatywnych w biznesie”. Poza życiem zawodowym, Daniel jest również pasjonatem sportu i motoryzacji, co odzwierciedla jego przekonanie o znaczeniu ciągłego wyznaczania sobie nowych wyzwań.