PerfectGym odlatuje z gniazda: wspierany przez Innovation Nest startup trafia pod skrzydła Sport Alliance

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

PerfectGym odlatuje z gniazda: wspierany przez Innovation Nest startup trafia pod skrzydła Sport Alliance

Udostępnij:

Sport Alliance, hamburski dostawca innowacyjnego oprogramowania i usług dla siłowni i klubów fitness, ogłosił właśnie przejęcie PerfectGym, międzynarodowego dostawcy oprogramowania dla firm z branży fitness i rekreacyjnej. Inwestorem zalążkowym, wspierającym firmę od 2016 roku, był Innovation Nest.

Jak podkreślili w swoim komunikacie prasowym przedstawiciele Innovation Nest, jest to „strategiczne przejęcie, wspierane przez PSG Equity i innych inwestorów”, które stanowi „kluczowy moment zarówno dla Sport Alliance, jak i PerfectGym.” 

Startup obsługuje 14 z 30 największych sieci w Europie. PerfectGym należy do czołówki najbardziej popularnych rozwiązań na rynku ośrodków rekreacyjnych w Australii i obsługuje klientów w ponad 130 międzynarodowych sieciach w ponad 55 krajach, pomagając w przeprowadzeniu cyfrowej transformacji ponad 10 000 obiektów sportowych na całym świecie. Obecnie z oprogramowania dla branży fitness korzystają tak znane marki jak Fitness24Seven i GymNation.

Początek fitness podróży

– Witamy PerfectGym w grupie Sport Alliance. Jest to znaczący kamień milowy we wspieraniu branży fitness na całym świecie na drodze do dalszej cyfryzacji. Sebastian i jego zespół wnoszą do grupy cenne międzynarodowe doświadczenie i niesamowitą motywację; z niecierpliwością czekamy na nadchodzącą podróż – mówi Daniel Hanelt, CEO Sport Alliance.

– PerfectGym zawsze był zaangażowany w kształtowanie branży fitness i dostarczanie wiodących rozwiązań dla klientów korporacyjnych i złożonych obiektów sportowych. W Sport Alliance znaleźliśmy partnera do rozwoju, który podziela naszą misję i jesteśmy chętni do dalszego wspólnego rozwoju – mówi Sebastian Szałachowski, CEO PerfectGym.

Przejęcie było wspierane przez PSG Equity, które jest inwestorem w Sport Alliance od 2021 roku.

Czytaj także: