To pierwsza tak duża inwestycja PGE w nowy biznes. Usługa 4Mobility do tej pory dostępna była w Warszawie i Poznaniu z łączną flotą 300 samochodów, a od jakiegoś czasu PGE Nowa Energia prowadziło pilotaż w Siedlcach, gdzie koncern udostępnił pięć elektrycznych samochodów na minuty. Wspomniane finansowanie ma pomóc znacząco rozbudować flotę i wejść do kolejnych miast. Dzięki temu 4Mobility będzie czwartą największą w Polsce firmą carsharingową.
– Dzięki dokapitalizowaniu spółki chcemy zwiększyć flotę i wejść do nowych miast w Polsce, także tych mniejszych, które do tej pory pomijali inni usługodawcy. Z tak dużym kapitałem spółka będzie mogła wielokrotnie zwiększyć flotę, bo auta są leasingowane, więc nie wymagają wielkiego wkładu kapitałowego – tłumaczy portalowi WysokieNapiecie.pl Henryk Baranowski, prezes PGE.
– Pieniądze z nowej emisji akcji będą w całości przeznaczone na rozwój 4Mobility. Dzięki temu szacujemy, że w średnioterminowej perspektywie, 3-5 lat, zacznie na siebie zarabiać – dodaje Tomasz Marzęda, p.o. prezesa PGE Nowa Energia.
W planach PGE jest rozwijanie floty aut spalinowych, natomiast samochody elektryczne będą wprowadzane stopniowo. Koncern najpierw chce przygotować infrastrukturę do ładowania. Jednocześnie PGE nie wyklucza wprowadzania kolejnych usług.
– Stworzona przez nas aplikacja umożliwia dołączenie do oferty także innych form mobilności, jak choćby elektrycznych hulajnóg czy rowerów. Wchodząc na ten rynek od razu bowiem myśleliśmy o rozszerzeniu usług – tłumaczył Paweł Błaszczak. PGE zamierza kontynuować te plany.