Pierwszy rok CityBee w Polsce – podsumowanie

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

citybee

Udostępnij:

Transport-sharing od dłuższego czasu zmienia polskie, duże miasta. Na rynku pojawiają się firmy proponujące różne modele pojazdów, które można wypożyczyć za pomocą mobilnej aplikacji. Jedną z nich jest CityBee. Litewski operator już od roku udostępnia swoje usługi Polakom. Przez ten czas przyciągnęli ponad 100 000 zarejestrowanych użytkowników.

Pierwszy rok CityBee w Polsce był bardzo intensywny. Flota firmy urosła prawie dziesięciokrotnie, a usługa dostępna jest już w dziesięciu polskich aglomeracjach. Poza liczbą aut dostawczych operator powiększył także wachlarz swoich usług. W sezonie letnim stołeczni użytkownicy mogli skorzystać z pomarańczowych e-hulajnóg, a w ostatnim czasie w Warszawie i Trójmieście operator udostępnił busy 9-osobowe – jest to pierwsza tego typu usługa w Polsce.

Jak wygląda pierwszy rok CityBee na polskim rynku w liczbach?

W aplikacji CityBee zarejestrowało się ponad 100 000 użytkowników, którzy w sumie przejechali aż 1 756 511 kilometrów, co odpowiada ponad 500 okrążeniom granicami Polski. Zajęło im to 9 569 370 minut, czyli ponad 18 lat. Najdłuższy dystans autem dostawczym pokonany podczas jednego wynajmu to 5746 kilometrów, a najdłuższy wynajem trwał 66 513 minut, czyli ponad 46 dni.

Nasza firma oferuje auta do zadań specjalnych, takich jak przeprowadzki, dostawy towarów czy wyjazdy urlopowe. „Duży na duże potrzeby” to hasło nie tylko widoczne na naszych dostawczakach, ale także motto przyświecające nam w codziennej pracy. Działania podejmowane przez naszą firmę są podyktowane oczekiwaniami naszych użytkowników. Staramy się być blisko nich za pośrednictwem social mediów i naszej aplikacji. Zbieramy opinie i sugestie, aby nasze usługi trzymały jak najwyższy poziom. Przez ten rok udało nam się zbudować rozpoznawalność, stać się odpowiedzią na potrzeby transportowe osób prywatnych jak oraz firm. – komentuje Cezary Dudek, Communications Manager CityBee Polska – Przez ostatni rok skupialiśmy się na rozbudowaniu rozpoznawalności marki oraz sieci partnerów, kolejnym krokiem będzie powiększanie naszej floty – dodaje.

Auta dostawcze CityBee można wynajmować i zostawiać z ponad 100 stref na terenie Polski. W ciągu roku firma nawiązała liczne współprace, aby zwiększyć dostępność swoich usług. Poza parkingami miejskimi dostawczaki CityBee można spotkać na parkingach m.in. IKEA Targówek, Leroy Merlin we Wrocławiu (ul. Graniczna), dwóch sklepów Castorama w Krakowie, sieci marketów budowlanych OBI oraz galerii handlowych M1.

Pierwsze 18 Fiatów Ducato firma udostępniła w Warszawie. W tej chwili we flocie CityBee jest 175 samochodów dostawczych fiatów Ducato, volkswagenów Crafter oraz citroënow Jumper. Dostępne są w dziesięciu aglomeracjach: Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu, Śląsku, Łodzi, Poznaniu, Białymstoku, Lublinie i Bydgoszczy. Od września 2019 r. do floty BIG carsharinguCityBee dołączyły także 9-osobowe busy – toyoty Proace Verso.

CityBee wspiera wspólną mobilność

CityBee ciągle się rozwija i ambitnie patrzy w przyszłość, dlatego bierze czynny udział w kreowaniu rzeczywistości transport-sharingu w Polsce. Od kwietnia jest partnerem organizacji Mobilne Miasto, której celem jest wspieranie współpracy sektora publicznego i prywatnego, aby przygotować polskie miasta na rozwiązania z obszaru sharedmobility. Przedstawiciele CityBee biorą też aktywny udział w spotkaniach w sprawie ustawy regulującej zasady korzystania z tzw. urządzeń transportu osobistego (UTO).