Angelika Jarosławska na globalnym Szczycie Forbesa poświęcony młodym liderkom

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Angelika Jarosławska na globalnym Szczycie Forbesa poświęcony młodym liderkom

Udostępnij:

W Izraelu trwa właśnie pierwszy światowy szczyt Forbesa poświęcony kobietom, które znalazły się w rankingu „30 przed 30” – 30 najbardziej obiecujących młodych osób światowej gospodarki, polityki, kultury. Wśród nich Polka, Angelika Jarosławska.

31 marca, młode liderki z całego świata, wraz z przedstawicielami Forbesa (m.in. Moirą Forbes, reprezentującą rodzinę Forbes) wspólnie otworzyły dzień na giełdzie papierów wartościowych w Tel Avivie.

Polska także ma swoją reprezentację. W Szczycie uczestniczy Angelika Jarosławska, która gościła na polskiej okładce Forbesa pod koniec 2018 roku.

Angelika Jarosławska jest koordynatorem programu Polska 3.0, określonego strategicznym programem Trójmorza. Jest to także największy projekt klastrowy w Europie, w ramach którego powstaje multimodalne Centrum Logistyczne, połączone z portem śródlądowym i Nowym Jedwabnym Szlakiem. Program skupia także projekty zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska.

Jarosławska wspierała także startup „Migam”, w którym była doradcą zarządu. Został on wyróżniony przez Księcia Williama i Księżną Kate jako startup zmieniający świat na lepsze. Angelika Jarosławska w 2018 roku została wybrana jedną ze stu Polek XXI wieku na stulecie uzyskania przez Polki prawa głosu. Od 2016 roku jest także ambasadorką przedsiębiorczości kobiet w Sieci Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet.

W ciągu czterodniowego Szczytu, liderki zatrzymały się w Tel Avivie oraz Jerozolimie, gdzie aktywnie uczestniczyły w debatach i warsztatach najbardziej wpływowych kobiet świata, które przybyły do Izraela specjalnie na spotkanie Forbes Under 30 Global Women’s Summit. Porad młodym liderkom udzielała m.in. miliarderka Lynn Schusterman, jedna z najbogatszych kobiet świata i filantropka.

Moira Forbes, wiceprezes wykonawczy Forbesa, otwierając globalny Szczyt podkreśliła, że na spotkanie zaproszono młode kobiety, które są tak zwanymi „Game Changers” – swoimi działaniami wpływają na polepszenie ogólnego dobrobytu na świecie i reprezentują firmy oraz projekty odpowiedzialne społecznie.

Debaty na Szczycie dotyczyły m.in. światowych innowacji, rozwoju startupów, filantropii, rozwijania biznesu w Dolinie Krzemowej, cybersecurity oraz prowadzenia biznesu odpowiedzialnego społecznie.

Trzeciego dnia Szczytu, uczestniczki odbyły dwudniową podróż do Jerozolimy, gdzie wzięły udział we wspólnych warsztatach, odwiedziły Jerusalem Venture Partners Campus, a także specjalnie dla nich, odbył się prywatny koncert w Wieży Dawida. W czwartek 4 kwietnia 2019 roku na polskim rynku pojawi się dwumiesięcznik „Forbes Women”, dedykowany ambitnym kobietom.

Warto doczytać:

Założyciele Callpage na liście 30 under 30 Forbesa