Piictu – więcej niż dzielenie się zdjęciami

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Piictu, startup, który od niedawna korzysta z programu TechStars w Nowym Jorku, nie jest tylko kolejną platformą, dzięki której możesz dzielić się zdjęciami.

Piictu, startup, który od nie dawna korzysta z programu TechStars w Nowym Jorku, nie jest tylko kolejną platformą, dzięki której możesz dzielić się zdjęciami. Czym więc różni się od konkurencyjnych aplikacji?

Korzystając z Piictu, możemy „rozmawiać obrazami”. Na czym to polega? Startup pozwala nam na przechwycenie obrazu z aparatu w telefonie i przesłanie go ludziom, którzy mogą go skomentować (słowami bądź innym zdjęciem o podobnej tematyce).

Tu nie chodzi o ładny kolor, kompozycję czy filtry. Chodzi o przekaz – to, jak przesłany obraz pasuje do kontekstu drugiego – mówi współtwórca projektu Jonathan Slimak.

Tydzień temu startup zakończył beta testy. Jak chcą zarobić twórcy projektu, skoro aplikacja Piictu jest całkowicie darmowa? Jak mówią sami zainteresowani, pomysłem na zmonetyzowanie projektu jest zachęcenie znanych marek do prowadzenia kampanii reklamowej poprzez zaangażowanie użytkowników, np. w przesyłanie zdjęć z logiem marki w najdziwniejszych zakątkach świata.

Projekt już wcześniej otrzymał dofinansowanie w kwocie 750 tysięcy dolarów od SoftBank, RRE, Betaworks oraz aniołów biznesu i inkubatora TechStars.

źródło: gigaom.com, techcrunch.com