PKN ORLEN przystąpił do programu akceleracyjnego Space3ac, w ramach którego wsparcie otrzyma 60 startupów

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

PKN ORLEN przystąpił do programu akceleracyjnego Space3ac, w ramach którego poszukiwać będzie innowacyjnych rozwiązań z zakresu m.in. petrochemii, narzędzi wsparcia sprzedaży detalicznej oraz logistyki.

Realizacja projektu akceleracyjnego jest jednym ze strategicznych kierunków rozwoju ekosystemu innowacji zawartym w zaktualizowanej Strategii Grupy PKN ORLEN na lata

W akceleratorze Space3ac, PKN ORLEN wystąpi w roli jednego z ośmiu odbiorców technologii i wspólnie wybranymi startupami wdrażał będzie ich innowacyjne rozwiązania. Młode firmy technologiczne, które zostaną zakwalifikowane do programu, mogą otrzymać łączne wsparcie finansowe w wysokości do 250 tys. zł na rozwój oraz dopracowanie oferowanego rozwiązania, a także możliwość realizacji pilotażowego wdrożenia we współpracy z PKN ORLEN. Rekrutacja do akceleratora trwa do końca kwietnia bieżącego roku.

– PKN ORLEN włączając się w programy akceleracyjne mocno wspiera rozwój innowacji zewnętrznych. Otwarcie na współpracę ze startupami, wsparcie w testowaniu oraz wspólnym skalowaniu rozwiązań jest odpowiedzią na nadchodzące trendy i wyzwania rynkowe ale przede wszystkim stanowić będzie źródło pomysłów, których realizacja przyczyni się do rozwoju nowych produktów, procesów oraz usług oferowanych przez Koncern – mówi Patrycja Panasiuk Dyrektor Biura Innowacji PKN ORLEN

PKN ORLEN z powodzeniem aktywnie angażuje się we współprace ze startupami, mającą na celu pozyskać nowe, przełomowe technologie. Pod koniec 2018 r. Koncern przystąpił do projektu akceleracyjnego Pilot Maker Electro, realizowanego w ramach rządowego programu Elektro ScaleUp, jednego z flagowych programów Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Rozpoczęta edycja akceleratora Space3ac organizowana jest przez firmę  Blue Dot Solutions w ramach programu Scale Up Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. W trzech rundach do akceleratora zostanie przyjętych w sumie około 60 startupów z całej Polski. Rozwiązania wdrażane przez startupy, mają być odpowiedzią na wyzwania, jakie przedstawił w akceleratorze odbiorca technologii.

– Mamy za sobą doświadczenia z trzech edycji akceleratora. Praca z dużym partnerem przemysłowym jest dla startupów ogromnym wyzwaniem, jednak historie naszych absolwentów udowadniają, że przy odpowiednim wsparciu, można mu sprostać i wiele na tym zyskać – mówi Wojciech Drewczyński z Blue Dot Solutions, CEO akceleratora Space3ac.