PKN ORLEN udostępnia ultraszybką ładowarkę samochodową. Do 80% baterii w 20 minut

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

PKN Orlen stacja ładowania

Udostępnij:

PKN ORLEN uruchomił pierwszą w swojej sieci ultraszybką stację ładowania o mocy 175 kW. Urządzenie pozwala naładować samochód od 10 do 80 proc. pojemności jego baterii w około 20 minut. To aż o 2/3 szybciej w porównaniu ze stacjami ładowania o standardowej mocy do 50kW.

Do 2030 roku Grupa ORLEN będzie dysponowała co najmniej 1 000 stacji ładowania w Polsce, w tym o mocy 150-350 kW.

Z pierwszej, ultraszybkiej stacji ładowania można już skorzystać na autostradzie A1, na MOP Machnacz Południe. Dysponując mocą 175 kW, stacja jest w stanie naładować baterię o pojemności powyżej 70 kWh od 10 do 80 proc. w nieco ponad 20 minut.

Urządzenie firmy Ekoenergetyka-Polska zostało wyposażone w złącza zgodne ze wszystkimi, dostępnymi na polskim rynku, modelami samochodów elektrycznych. Korzystając z aplikacji mobilnej ORLEN Charge można uzyskać informację o dostępności złączy oraz monitorować bieżącą sesję ładowania.

Ponad 300 stacji o mocy do 50 kW

W Polsce Grupa ORLEN posiada ponad 300 stacji o mocy do 50 kW i aż 160 urządzeń o mocy 50-150 kW. Rozszerzenie oferty o ultraszybkie ładowarki to odpowiedź na rosnące potrzeby klientów z rynku e-mobility. Biorąc pod uwagę wzrost popularności samochodów elektrycznych oraz rosnący potencjał kolejnych modeli, koncern zainwestował w innowacyjne stacje ładowania o dużej mocy.

Spółka, podobnie jak wcześniej całe otoczenie rynkowe, wprowadzi także aktualizację cennika na ładowanie aut elektrycznych. Nowe ceny obowiązywać będą od 22 listopada br.

Przeczytaj również 👉 Robert Kubica wita klientów i zachęca do kupowania przekąsek na stacji. Wszystko dzięki współpracy startupu Ledholo i PKN ORLEN