PKO Bank Polski finansuje rozbudowę fabryki produkującej separatory do baterii samochodów elektrycznych

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

PKO Bank Polski

Udostępnij:

PKO Bank Polski współfinansuje rozbudowę fabryki SK HI-Tech Battery Materials Poland, produkującej separatory wykorzystywane przy produkcji baterii litowo-jonowych do samochodów elektrycznych. Fabryka należąca do SK HI-Tech Battery znajduje się w Dąbrowie Górniczej i jest jedynym zakładem tej firmy w Europie. Udział PKO Banku Polskiego w kredycie na łączną kwotę 300 mln USD wynosi 50 mln USD. To zielone finansowanie jest zgodne ze strategią banku w obszarze ESG i stanowi mocne wsparcie dla sektora nowych technologii.

– Współfinansowanie SK HI-Tech Battery Materials Poland to nie tylko wsparcie rozwoju w obszarze innowacji, ale również kolejne zielone finansowanie, które wpisuje się w strategię PKO Banku Polskiego. Wraz z dynamicznym rozwojem branży nowych technologii, widzimy duży potencjał w finansowaniu takich nowatorskich przedsięwzięć. Wierzymy, że dzięki współpracy z SK HI-Tech Battery Materials Poland mamy realny wpływ na poprawę kondycji lokalnej gospodarki, a tym samym zwiększania konkurencyjności Polski na arenie międzynarodowej  – mówi Andrzej Kopyrski, wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego nadzorujący Obszar Bankowości Firm i Przedsiębiorstw oraz Bankowości Korporacyjnej.

SK HI-Tech Battery Materials Poland

SK HI-Tech Battery Materials Poland to jedna z wielu spółek należących do koreańskiego koncernu SK ie technology Co. Ltd. – drugiego największego koncernu w Korei Południowej. Grupa działa w branży energetycznej, petrochemicznej, telekomunikacyjnej, elektronicznej i e-mobilności.

Polska jest największym producentem baterii do aut elektrycznych w Europie, a SK HI-Tech Battery Materials Poland jest pierwszym i największym producentem separatorów do tych baterii w Europie.

Pozostałe instytucje biorące udział w konsorcjum to International Finance Corporation, Intesa Sanpaolo oraz Pekao.

Przeczytaj również: Panattoni pozyskało od PKO Banku Polskiego 67 mln euro. Postawi w Wielkopolsce budynek o powierzchni 82 000 metrów kwadratowych