PKO Bank Polski wyróżniony w konkursie Best in Cloud

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

PKO Bank Polski wyróżniony w konkursie Best in Cloud

Udostępnij:

PKO Bank Polski znalazł się w gronie laureatów konkursu Best in Cloud, organizowanego przez portal „Computerworld”. Jego Platforma Zaawansowanej Analityki Danych ML Ops – najnowocześniejsze tego typu rozwiązanie w polskim sektorze bankowym, otrzymała wyróżnienie.

To oparte o technologię chmurową narzędzie, wspiera ocenę ryzyka i pozwala analitykom budować zaawansowane oraz odpowiednio zoptymalizowane modele. Platforma wykorzystywana jest również w procesach sprzedaży produktów bankowych w ramach CRM. Obszarów, które można wesprzeć za pomocą algorytmów machine learning jest w banku coraz więcej.

PKO Bank Polski korzysta z zaawansowanych rozwiązań IT. Potencjał tkwiący w transformacji cyfrowej, Data Science, Machine Learning, Artificial Intelligence bank rozwija w wielu obszarach. Doskonali standardy zdalnego świadczenia usług finansowych, wspiera technologicznie kanały sprzedażowe, cyfryzuje i automatyzuje procesy biznesowe.

– Od lat tworzymy i rozwijamy pionierskie rozwiązania informatyczne, które przyjmowane są jako standardy rynkowe. Odważnie korzystamy z możliwości jakie daje technologia, skutecznie realizujemy kolejne wdrożenia, które wspierają tworzenie wartości dla klientów i zwiększają efektywność w wielu obszarach funkcjonowania banku. Cieszy nas to, że eksperci doceniają nasze rozwiązania i osiągnięcia zaangażowanego zespołu specjalistów. Dziękuję wszystkim, którzy codzienną pracą wzmacniają pozycję PKO Banku Polskiego jako innowatora – powiedział Bogumił Brela, dyrektor Departamentu Rozwoju Platform Inżynierii i Analityki Danych w PKO Banku Polskim.

Bank wykorzystuje uczenie maszynowe w procesach oceny ryzyka

Na podstawie olbrzymiej ilości danych pochodzących z różnych źródeł, tworzone są coraz bardziej zaawansowane modele do oceny ryzyka, prognozowania różnych zjawisk i zachowań klienta. Modele predykcyjne są także niezbędnym elementem wsparcia sprzedaży produktów i usług bankowych w ramach działań CRM. Połączenie skalowalnych, natywnych rozwiązań chmury z najlepszymi, innowacyjnymi rozwiązaniami ze świata open source pozwoliło na stworzenie elastycznej i efektywnej kosztowo platformy zaawansowanej analityki. Platforma ML Ops to kolejny projekt banku realizowany w ramach strategii Road to Cloud.

Już po raz drugi bank został laureatem konkursu Best in Cloud

Poprzednio zajął 1. miejsce za migrację zasobów do chmury realizowaną w ramach Programu Transformacji Technologicznej Road to Cloud. Jury określiło wówczas bank – chmurowym gigantem.

Organizatorem konkursu Best in Cloud jest spółka IDG Poland, prowadząca portal „Computerworld”. Jego celem jest wskazanie organizacji wyróżniających się pod względem osiągnieć w zakresie zastosowań rozwiązań Cloud Computing oraz zarządzania IT z wykorzystaniem Cloud Computing.

 

Oglądanie ofert pracy w metaverse? PKO Bank Polski zaprasza na wirtualne targi pracy

20 mln rozmów z voicebotami PKO Banku Polskiego i 1 mln użytkowników Asystenta głosowego IKO

Inteligentne rolnictwo a wyzwania ESG w Polsce – nowy raport PKO Banku Polskiego