Platforma mentoringowa Besomebody pozyskała milion dolarów finansowania

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Kash Skaihk, CEO platformy mentoringowej Besomebody, pomoże użytkownikom rozwijać kompetencje i podążać za własną pasją. Startup zyskał milion dolarów finansowania i poszerzy działalność o kolejne miasta w Stanach Zjednoczonych. Czy pojawi się również na innych rynkach?

Besomebody łączy mentorów z uczniami

„Nie podążajcie za swoją pasją” – radził studentom z Columbia University, Ben Horowitz, właściciel funduszu Andreessen Horowitz. W przeciwieństwie do inwestora z Doliny Krzemowej, Kash Skaihk, pomysłodawca platformy Besomebody, twierdzi, że kierując się w życiu pasją, możemy wieść wspaniałe życie. Przedsiębiorca dodaje, że większość z nas ma oczywiście tego świadomość, ale zaledwie „garstka” faktycznie robi to co kocha. Startupowiec jest przekonany, że realizowane przez niego przedsięwzięcie zmieni to i pomoże nam pielęgnować nasze zainteresowania.

Na zdjęciu Kash Shaikh, CEO Besomebody | fot. facebook.com/KashASkaikh

Besomebody jest platformą, łączącą mentorów z uczniami. Za jej pośrednictwem mniej doświadczeni ludzie mogą zdobywać wiedzę o interesujących ich dziedzinach korzystając z pomocy nauczycieli. Przykładowo doświadczony muzyk korzystając Besomebody może nauczać amatora gry na fortepianie. Obecnie aplikacja działa jedynie w Austin w Teksasie, a wciągu ostatnich trzech miesięcy połączyła ze sobą 400 uczniów z 200 mentorami. Kash Skaihk planuje zwiększyć skalę prowadzonego projektu, a pomoże mu w tym zdobyty kapitał.

Milion dolarów na lokalna ekspansję

Zakończyła się właśnie druga runda finansowania, dzięki której startup pozyskał milion dolarów od prywatnych inwestorów. Środki będą przeznaczone na poszerzenie działalności o kolejne miasta w Stanach Zjednoczonych. Przedsiębiorca zamierza wprowadzić Besomebody na teren Houston, Los Angeles i Nowego Jorku. Nie wykluczone, że w przyszłości projekt pojawi się również poza Stanami Zjednoczonymi, ponieważ przyjęty przez Besomebody model biznesowy jest skalowalny, ale o planach dalszej ekspansji Kash Skaihk na razie nie wspomina.

Startupowiec przyznaje, że Besomebody podobnie jak Uber i Airbnb wykorzystuje model sharing economy z tym, że w przypadku platformy mentoringowej, użytkownicy uzyskują dostęp do wiedzy i doświadczenia. W jaki sposób spółka generuje zyski? Młoda firma pobiera dwudziestoprocentową prowizję od przychodu nauczycieli udzielających wskazówek użytkownikom platformy. Przedsiębiorca zdradza, że najlepsi mentorzy za pośrednictwem Besomebody zarabiają nawet 3 000 tysiące dolarów miesięcznie.