Plecak też może być smart. Oto Samsonite Konnect-i

Dodane: 16.10.2020

Agata Ruszkowska

Udostępnij:

Samsonite wypuścił na rynek plecak ze skrytką na moduł sterujący smartfonem. Jak dokładnie działa Konnect-i?
Samsonite to marka znana z produkcji trwałych walizek, ale warto wiedzieć, że projektuje też jakościowe, innowacyjne plecaki. W związku z tym, że cała technologia zmierza w kierunku smart produktów, marka postanowiła stworzyć… inteligentny plecak.

Model Konnect-i to innowacyjne rozwiązanie, które będzie sprzedawane w dwóch modelach: w standardowej wielkości i slim. Plecak ma być idealnym towarzyszem miejskich wycieczek, a także wygodnym sposobem na pakowanie sprzętu służbowego (przede wszystkim laptop). Na czym jednak polega jego wyjątkowość, dzięki której możemy nazwać ten produkt mianem produktu wearables?

W szelce plecaka umieszczono specjalne czujniki Project Jacquard od Google, dzięki którym będziemy mogli sterować swoim smartfonem. Panel do sterowania jest czuły na dotyk i z jego pomocą możemy obsługiwać całkiem dużą gamę funkcji, m.in. odbieranie telefonu, ustawianie głośności, oznaczanie swojej lokalizacji, a nawet… wyzwalanie migawki aparatu.

Aby móc to to wszystko bez przeszkód obsługiwać, a także mieć możliwość zaprogramowania swoich gestów, niezbędne jest zainstalowanie aplikacji na smartfona (dostępna na iOS oraz Androida).

To innowacyjne rozwiązanie ma być alternatywą dla smartwatchy i będzie kosztować od 200 (wersja slim) do 230 dolarów. Jesteśmy ciekawi, czy ten produkt będzie jednorazową ciekawostką, czy zapoczątkuje nowy trend.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem