TEDxKraków Award to konkurs na pomysł. Celem jest znalezienie ciekawych idei i inicjatyw, które mogą zmienić rzeczywistość – lokalną i globalną.
Projekt jest współorganizowany wraz z Funduszem Zalążkowym Krakowskiego Parku Technologicznego w ramach programu Upriser. Jest on skierowany do osób, które mają pomysł na start-up, innowacyjne rozwiązanie, inicjatywę społeczną lub inne działanie, które warto rozpowszechnić. Finalistów czekają warsztaty, a zwycięzca wystąpi we wrześniu na scenie TEDxKraków.
W TEDxKraków Award może wziąć udział każdy, kto ma ciekawą ideę i chce się nią podzielić. Wystarczy nagrać krótki film prezentujący projekt. Można zgłosić się do 17 sierpnia samemu lub w dwuosobowy zespole na stronie http://tedxkrakow.com/learners/new.
Twórcy 6 najciekawszych pomysłów zostaną zaproszeni na 3-dniowe warsztaty doświadczonymi specjalistami. Zajęcia będą dotyczyły:
- Strategii i dopracowania koncepcji;
- PR i marketingu;
- Public Speaking i komunikacji;
Najlepszy pomysł wybrany przez jury trafi na główną scenę TEDxKraków już 21 września. Zwycięzca będzie miał 6 minut na przekazanie swojego pomysłu TEDxowej publiczności. Warto zaryzykować!
Mentorzy:
- Marek Przystaś – współzałożyciel Duckie Deck – międzyplatformowej przestrzeni edukacyjnej dla dzieci. Realizuje pomysły, które wnoszą coś istotnego. Wierzy, że projekty, którym większą część swojego życia zmieniają świat na lepsze, jak i w ludzi, którzy z pasją je tworzą.
- Kuba Krzych – pomysłodawca i przedsiębiorca. Współtwórca sieci reklamowej AdTaily, która została częścią grupy mediowej AGORA. Od jakiegoś czasu pracuje nad autorskim projektem „internet of things”.
- Paweł Tkaczyk – buduje silne marki – pracuje m.in. z Agorą, Grupą Allegro, wieloma mniejszymi firmami. Doradza startupom i innym przedsiębiorstwom. Dzieli się wiedzą – piszę blog o budowaniu marki, popełnił dwie książki: „Zakamarki marki” i „Grywalizacja”. Kocha literki niemal w każdej – poza Comic Sans – formie.
- Paweł Sala – specjalista ds. e-mail marketingu, trener, manager, konsultant. Dyrektor zarządzający firmy FreshMail. Współtwórca sukcesu wielu kampanii e-mail marketingowych wyróżnianych i nagradzanych w takich konkursach jak Golden Arrow czy Mixx Awards.
- Mona Sychowiak – z wykształcenia socjolożka i specjalistka public relations. Strateżka w Pride and Glory Interactive. Prowadzi markę Crazy Little Thing, która zajmuje się tworzeniem strategii dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Głęboko wierzy, że najmniejsza firma może stać się silną i rozpoznawalną marką. Silnie angażuje się w organizację Interactive Day.
- Rafał Kijonka – specjalista od zarządzania z wieloletnim doświadczeniem. Zajmuje się modeli biznesowych, prowadzeniem projektów w międzynarodowych korporacjach. Prezes Zarządu Fundacji FORUM oraz „tworzącym” się Klastrze Kreatywnym „Kreatywny Kraków”.
- Łukasz Cioch – lider kierunku Zarządzanie w Wyższej Szkole Europejskiej; dyrektor Centrum Analiz Energetycznych, autor koncepcji założycielskiej i strategii rozwojowej Centrum. Przez wiele lat związany z ArcelorMittal Poland.
Dodatkowe informacje:
O TEDxKraków
TEDxKraków to lokalnie stworzony i prowadzony przez wolontariuszy projekt, rozpoczęty przez grupę fanów TED w 2010 roku. Pierwsza edycja TEDxKraków odbyła się w październiku 2010 roku w Auditorium Maximum, a druga odbyła się w dniu 20 października 2011 roku. Wierzymy w siłę idei, wiedzy, inspiracji i ich zdolności do zmieniania świata, jednoczenia ludzi i inspirowania lepszej przyszłości, zarówno w Krakowie i poza nim. Naszym celem jest wpłynięcie na przyszłość, dając polskim i zagranicznym naukowcom, przedsiębiorcom, artystom i innym działaczom szansę podzielenia się swoimi pomysłami z innymi uczestnikami oraz stworzenia wspólnoty osób podobnie myślących. Informacje na temat TEDxKraków: www.tedxkrakow.com. Śledź TEDxKraków na Twitterze: twitter.com/tedxkrakow lub na Facebooku: www.facebook.com/tedxkrakow
O TEDx, x = niezależnie zorganizowana konferencja
W duchu idei, które warto rozprzestrzeniać, TEDx to program niezależnie organizowanych, lokalnych konferencji, które łączą ludzi w celu dzielenia się doświadczeniami TED. Podczas konferencji TEDx prelegenci TEDTalks, występujący na żywo i prezentowani w materiałach filmowych, łącza swoje siły, aby ożywiać dyskusje i kontakty w małych grupach. Konferencje TEDx, to spotkania, gdzie x = niezależnie organizowane wydarzenie w ramach TED. TED wyznacza ogólne wytyczne dotyczące programu TEDx, ale poszczególne wydarzenia TEDx są organizowane niezależnie.
O TED
TED jest organizacją non profit zajmującą się ideami wartymi propagowania. Powstała 25 lat temu w Kalifornii przy okazji czterodniowej konferencji, organizacja TED obecnie wspiera idee, które zmieniają świat dzięki licznym inicjatywom.
Na osiemnastominutowe przemówienia podczas TED zapraszamy czołowych myślicieli i działaczy z całego świata. Ich przemówienia są później udostępniane bezpłatnie na stronie TED.com. Prelegentami TED byli m.in. Bill Gates, Al Gore, Jane Goodall, Elizabeth Gilbert, Sir Richard Branson, Nandan Nilekani, Philippe Starck, Ngozi Okonjo-Iweala, Isabel Allende i premier Wielkiej Brytanii, Gordon Brown. Konferencja TED Conference odbywa się każdej wiosny w Long Beach, California (jednocześnie z konferencją TEDActive w Palm Springs), a konferencja TEDGlobal organizowana jest każdego lata w Edynburgu w Szkocji. Inicjatywy medialne TED obejmują: stronę TEDcom, gdzie codziennie umieszczane są najnowsze przemowy z cyklu TEDTalks, a także Open Translation Project, w ramach którego wolontariusze tworzą napisy i interaktywne transkrypcje nagrań.
Organizacja TED ufundowała doroczną nagrodę TED Prize, dzięki której wyjątkowe osoby chcące wprowadzić znaczące dla świata innowacje mają okazję zrealizować swoje marzenia; TEDx umożliwia pojedynczym osobom i grupom niezależną organizację lokalnych wydarzeń na całym świecie, a program TEDFellows umożliwia wcielenie do społeczności TED autorów tych innowacji. Więcej informacji o nadchodzących konferencjach TED na http://www.ted.com/registration Śledź TED na Twitterze: http://twitter.com/TEDTalks lub na Facebooku http://www.facebook.com/TED
źródło: informacja prasowa