fot. materiały prasowe
Obszary
Poczta Polska poinformowała w oficjalnym komunikacie, że do udziału w jej programie akceleracyjnym zgłosił się 80 projektów. Spośród nich wybrano 9 startupów, które najbardziej wpisują się w strategię i potrzeby spółki Skarbu Państwa. Wszystkie rozwijają produkty lub usługi uzupełniającą działalność organizatora programu.
Przedstawiciele przedsiębiorstwa wyjaśniają, że chodzi o rozwiązania z obszaru badania potencjału rynkowego placówek i oczekiwań klientów, usprawnienia procesu komunikacji cyfrowej z użytkownikami, wykorzystania technologii typu smart city oraz nowoczesnych rozwiązań optymalizujących pracę centrów logistycznych.
Dopasowanie do Poczty Polskiej
– Jesteśmy bardzo zainteresowani perspektywą współpracy z młodymi polskimi innowatorami. Poczta Polska jako Spółka Skarbu Państwa z chęcią angażuje się w projekty, których celem jest wspieranie naszych przedsiębiorców – mówi wiceprezes Poczty Polskiej Wiesław Włodek. Jego zdaniem, twórcy startupów mogą pozwolić sobie na spontaniczność i podejmowanie ryzyka, które są niezbędne do odniesienia wielkiego sukcesu.
Dodaje, że natomiast Poczta Polska jako duże przedsiębiorstwo, dla którego priorytetem jest stabilność, musi stąpać ostrożnie po współczesnym rynku, mając na względzie przede wszystkim dobro swoich pracowników i klientów. Dlatego razem z PARP umożliwia połączenie swojego potencjału z potencjałem startupów. Według niego, z tej synergii narodzą się projekty, na których skorzystają wszyscy.
Kolejna runda
Przez najbliższe trzy miesiące uczestnicy programu akceleracyjnego GammaRebels powered by Poczta Polska będą pracować nad aspektami technicznymi swoich projektów oraz biznesowym dopasowaniem ich potrzeb Poczty Polskiej. Oprócz wsparcia merytorycznego startupowcy otrzymają finansowanie w wysokości do 200 tys. złotych, którego fundatorem jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
Poczta Polska planuje zrealizować dwie runy programu akceleracyjnego i wyjaśnia, że projekt potrwa do marca 2018 roku.