Przeprowadziliśmy 2936 badań w Polsce i pozyskaliśmy inwestora. Podsumowanie roku Nestmedic

Dodane:

Patrycja Wizińska-Socha Patrycja Wizińska-Socha

Przeprowadziliśmy 2936 badań w Polsce i pozyskaliśmy inwestora. Podsumowanie roku Nestmedic

Udostępnij:

Wzrastającą popularność systemu Pregnabit najlepiej odzwierciedlają liczby: od początku 2019 roku do listopada mobilny system Pregnabit posłużył do przeprowadzenia 2936 badań w Polsce. Nestmedic podsumowuje mijający rok.

Czytasz właśnie artykuł z cyklu, w którym polskie startupy i firmy technologiczne, podsumowują 2019 rok. Jeśli chcesz przeczytać inne teksty z serii, zajrzyj tutaj.

Jesteśmy innowacyjną spółką technologiczną. Działamy w obszarze telemedycyny i digital health, dynamicznie rozwijających się segmentów rynku medycznego na świecie.

Nasz flagowy produkt Pregnabit jest kompleksowym rozwiązaniem telemedycznym do badania dobrostanu płodu. Powstał, aby wspierać działania lekarzy i położnych, umożliwiając przeprowadzenie jednego ze standardowo wykonywanych badań w trzecim trymestrze ciąży – KTG, czyli kardiotokografii w dowolnym momencie oraz miejscu, a zwłaszcza w warunkach domowych.

Na system Pregnabit składają się dwa certyfikowane wyroby medyczne: Pregnabit, czyli mobilne KTG pozwalające na rzetelne i bezpieczne pobieranie danych medycznych za pomocą specjalistycznych sond, a także PregnaView, który służy do wizualizacji zapisu KTG według standardów medycznych. Wyjątkowa dokładność wyników badań oraz prostota obsługi umożliwia szerokie zastosowanie rozwiązania.

Kolejnym elementem systemu Pregnabit jest pracujące 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, Medyczne Centrum Telemonitoringu (MCT), gdzie wykwalifikowany personel medyczny na bieżąco analizuje i opisuje spływające zapisy KTG.

W razie zagrożenia zdrowia i życia podejmuje przewidziane procedurami działania, z wezwaniem karetki włącznie. Nieodłącznym elementem systemu jest platforma, na której działa dedykowane oprogramowanie. Platforma gromadzi dane przesyłane z urządzeń, a następnie za pomocą zaawansowanych algorytmów generuje wykresy i umożliwia dostęp do nich

Medycznemu Centrum Telemonitoringu, a potem lekarzom, położnym i pacjentce.

Pojawiliśmy się w Finlandii i Bułgarii

W 2019 roku zwiększyliśmy dostępność systemu Pregnabit zarówno na polskim rynku, jak i zagranicą. Od tego roku z naszego systemu mogą korzystać pacjentki w Finlandii i Bułgarii.

Nieustannie pracujemy nad komercjalizacją naszego urządzenia na rynku polskim. W ostatnim czasie nawiązaliśmy współpracę z kluczowymi szpitalami w Warszawie, Białej Podlaskiej i Białymstoku. Równolegle trwa program pilotażowy w punktach pobrań firmy Diagnostyka.

Mobilne KTG Pregnabit dostępne jest obecnie w wybranych placówkach tej sieci w Krakowie.

Wzrastającą popularność systemu Pregnabit najlepiej odzwierciedlają liczby: od początku 2019 roku do listopada mobilny system Pregnabit posłużył do przeprowadzenia 2,936 badań w Polsce.

Ważnym krokiem dla dalszego rozwoju Nestmedic jest umowa inwestycyjna podpisana z Deutsche Balaton Aktiengesellschaft, niemieckim funduszem, dotycząca inwestycji w kwocie łącznej do ok. 8,6 mln zł. Pozyskanie zagranicznego inwestora daje nam możliwość wykorzystania międzynarodowego potencjału systemu Pregnabit.

Edukujemy środowisko medyczne

Nieustannie wiele pracy wkładamy w edukowanie środowiska medycznego i pacjentów na temat korzyści, jakie niesie za sobą telemedycyna. W ciągu ostatnich miesięcy, wiele kwestii prawnych, związanych z telemedycyną i cyfryzacją ochrony zdrowia zostało uregulowanych.

Przykładem rewolucyjnych zmian jest wdrożenie e-zwolnienia czy e-recepty, które wpływają pozytywnie na funkcjonowanie systemu opieki zdrowotnej w Polsce. Liczymy, że również teleKTG w najbliższym czasie zyska przychylność władz i zostanie objęte refundacją.

W 2020 roku planujemy kolejne wdrożenia

Nieustannie pracujemy nad udoskonalaniem naszych rozwiązań, planujemy kolejne wdrożenia naszego systemu, zarówno na rynku polskim jak i zagranicznym.

Uczestnictwo w targach i wydarzeniach z branży medycznej to ogromna szansa na pozyskanie wartościowych kontaktów, które często owocują kolejnymi umowami. Wsparcie ze strony zagranicznego inwestora daje nam stabilność w planowaniu działań rozwojowych.

Musimy jednak mieć na uwadze, że specyfika rynku telemedycyny i opieki okołoporodowej jest trudna i pełna czasochłonnych procedur, które musimy brać pod uwagę przy planowaniu strategii komercjalizacji.

Istnieje w Polsce wiele form wsparcia startupów

Widzimy duży potencjał, jeśli chodzi o innowacyjne spółki technologiczne i telemedyczne.

Istnieje wiele form wsparcia dla ciekawych i obiecujących spółek, różne formy finansowania projektów sprawiają, że wiele projektów może osiągnąć realny sukces.

Duże znaczenie ma też branża, której projekt dotyczy. Ochrona zdrowia jest specyficzną dziedziną – przeszkodą w rozwoju mogą być bariery prawne i niewystarczająca świadomość użytkowników o możliwościach zastosowania telemedycyny.

Autor: Patrycja Wizińska-Socha, Członek Zarządu Nestmedic