Finałowe projekty wyłoniono na podstawie sześciu kryteriów: użyteczności, jakości kodu, innowacyjności, kompletności, złożoności i pomysłu. Zwycięzców wybierze jury w składzie: Patricia DuChene (wiceprezes Wrike ds. sprzedaży międzynarodowej i dyrektor ds. rynku EMEA), Alexey Korotich (wiceprezes Wrike ds. produktów) i Yuri Golikov (wiceprezes Wrike ds. inżynierii). Suma nagród pieniężnych wynosi ok. 100 tys. dolarów, a każda z 20 drużyn spoza podium otrzyma karty podarunkowe o wartości 200 dolarów.
– Od kilku lat Wrike rozwija się bardzo dynamicznie i choć moim zdaniem mamy najlepszy zespół badawczo-rozwojowy, ważna jest otwartość na inne punkty widzenia – mówi Andrew Filev, założyciel i dyrektor generalny Wrike – Cieszy nas wysoki poziom innowacyjności i kreatywności zgłoszonych projektów. Z dotychczasowych wyników konkursu wynika jasno, że w kontekście ciągłego powiększania naszego zespołu nie pomyliliśmy się w wyborze kolejnej lokalizacji i puli lokalnych talentów. Bardzo cieszę się, że będę mógł poznać finalistów osobiście i być może zaproponuję kilkorgu z nich pracę w praskim oddziale Wrike – dodaje Filev.
Oto finaliści i ich projekty:
- Drużyna AO, projekt: Workflow Extension, kraj: Rosja
Funkcja pozwalająca użytkownikom na skonfigurowanie automatycznego uruchamiania po wykonaniu wymaganych zadań.
- Drużyna Appulate, projekt: Wrike Dev Helper, kraj: Rosja
Rozszerzenie dla przeglądarki Google Chrome dodające funkcję automatyzacji obiegu pracy dla Dev-QA i oferujące m.in. automatyzację zmian statusu, mapowanie i synchronizację z serwisami Bitbucket i Github oraz możliwość tworzenia zadań z szablonów i zasobów permalink.
- Drużyna Boars, projekt: Wrike Google Assistant, kraj: Rumunia
Asystent głosowy ułatwiający tworzenie zadań i ułatwiający interakcje za pośrednictwem platformy Wrike.
- Drużyna Jiří z Poděbrad (JZP), projekt: Find the Best Spot, kraj: Rosja
Aplikacja internetowa pomagająca użytkownikom platformy Wrike wyszukiwać optymalne lokalizacje do pracy wraz ze indywidualnymi statystykami bazującymi na różnych metrykach.
- Drużyna SMMBuilder, projekt: SMMBuilder, kraj: Rosja
Aplikacja pozwalająca na unifikację wszystkich kont w serwisach społecznościowych w jednym panelu dla wygodniejszego monitorowania aktywności.
- Drużyna Tensy, projekt: exTensy, kraj: Rosja
Rozszerzenie dla przeglądarki Google Chrome ułatwiające współpracę dzięki możliwości omawiania zadań na czacie wideo webRTC za pośrednictwem platformy Wrike.
- Drużyna The Botas, projekt: Wrike Task Handler, kraj: Rumunia
Wtyczka dla środowiska IntelliJ zaprojektowana jako narzędzie do zarządzania projektami i zadaniami w ramach zintegrowanego środowiska dla programistów pracujących z platformą Wrike.
- Drużyna The Pride, projekt: Wrike IBM BPM, kraj: Polska
Rozszerzenie do integracji zadań i ich synchronizacji między platformami Wrike i IBM BPM.
- Drużyna WrikeMeeting, projekt: WrikeMeeting, kraj: Rosja
Aplikacja do poprawy efektywności konfigurująca zadania związane ze sprawami omawianymi podczas spotkań/konferencji. Automatycznie utworzone zadania są następnie przypisywane odpowiednim osobom za pomocą kliknięcia lub komendy głosowej.
Więcej informacji na temat konkursu Work, Unleashed można znaleźć pod adresem: https://learn.wrike.com/wrike-work-unleashed-contest/.