#PolishTechNight: szansa dla polskich startupów na karierę w Niemczech

polishtechnight szansa dla polskich startupow na kariere w niemczech
Udostępnij:
Druga edycja Polish Tech Night odbędzie się 21 czerwca 2017r. w samym sercu Berlina - w Basecamp Telefónica. Celem wydarzenia jest zaprezentowanie potencjału polskich startupów niemieckim inwestorom i berlińskiej społeczności startupowej.

Oto szansa dla młodych przedsiębiorców z branż: MedTech, Digital/Mobile Health, MarTech czy FinTech, zastanawiających się nad ekspansją do Niemiec.

Pierwsza edycja odbyła się w listopadzie 2016 roku. Tym razem Polish Tech Night to nie tylko wieczorny event. Wydarzenie zostało wzbogacone o warsztaty w kancelarii prawnej Härting | Polish Desk na temat niezbędnych aspektów prawnych i finansowych, które należy wziąć pod uwagę przy zakładaniu firmy w Niemczech oraz na rynku VC w Berlinie.

Uzupełniająco planowane są wizyty w akceleratorach i przestrzeniach coworkingowych, m.in. Cube, czy Park Technologiczny Adlershof. Podczas wieczornego eventu wszystkie startupy, które wyrażą chęć, będą miały możliwość zaistnienia w specjalnie przygotowanej "networking area" w przestrzeni Basecamp Telefónica. Telefónica to nie tylko powszechnie znany międzynarodowy operator komunikacyjny - dziś jest to także hotspot niemieckiej stolicy, gdzie cyfrowa przyszłość jest głównym przedmiotem dyskusji i może być doświadczona z pierwszej ręki. Innymi słowy, jest to idealna lokalizacja na ten wieczorny event! (szczegółowy program tutaj).

Polish Tech Night 2017 to sytuacja win-win dla wszystkich! Co prawda szansę pitchowania przed VC i widownią dostanie tylko 6 startupów, jednak w workshopach i zaplanowanych atrakcjach mogą wziąć udział wszyscy — za darmo!

Jak aplikować na Polish Tech Night 2017? Zapraszamy polskie startupy do składania aplikacji online. Formularz należy wypełnić w języku angielskim. Aplikacje należy złożyć do 14.06.2017 r. Pozostali zainteresowani wydarzeniem mogą zarejestrować swoją obecność na Polish Tech Night Berlin!

Dlaczego Berlin jest atrakcyjny dla startupów? – Przedsiębiorcy postanawiają założyć tutaj startup ze względu na obecność inwestorów, zarówno niemieckich jak i zagranicznych, oraz działających akceleratorów jak hubraum, Axel Springer Plug&Play czy Techstars. Dodatkowo Berlin jest prężnie działającym ekosystemem, w którym znajdziesz ekspertów z całego świata. Liczba wydarzeń czy inicjatyw dla startupów jest tu niemal nieskończona. Ale są też kwestie niezwiązane z technologią, jak jakość życia przy dość niskich kosztach utrzymania (szczególnie jeśli porównasz je do Londynu) oraz to, co dla wielu Polaków wydaje się barierą - język niemiecki. Nie zniechęcam nikogo do nauki tego języka, ale w Berlinie można bez problemu poradzić sobie komunikując się tylko po angielsku. Szczególnie gdy obracasz się w środowisku startupowym – Urszula Lachowicz, założycielka Polish Berlin Tech.