Oto szansa dla młodych przedsiębiorców z branż: MedTech, Digital/Mobile Health, MarTech czy FinTech, zastanawiających się nad ekspansją do Niemiec.
Pierwsza edycja odbyła się w listopadzie 2016 roku. Tym razem Polish Tech Night to nie tylko wieczorny event. Wydarzenie zostało wzbogacone o warsztaty w kancelarii prawnej Härting | Polish Desk na temat niezbędnych aspektów prawnych i finansowych, które należy wziąć pod uwagę przy zakładaniu firmy w Niemczech oraz na rynku VC w Berlinie.
Uzupełniająco planowane są wizyty w akceleratorach i przestrzeniach coworkingowych, m.in. Cube, czy Park Technologiczny Adlershof. Podczas wieczornego eventu wszystkie startupy, które wyrażą chęć, będą miały możliwość zaistnienia w specjalnie przygotowanej „networking area” w przestrzeni Basecamp Telefónica. Telefónica to nie tylko powszechnie znany międzynarodowy operator komunikacyjny – dziś jest to także hotspot niemieckiej stolicy, gdzie cyfrowa przyszłość jest głównym przedmiotem dyskusji i może być doświadczona z pierwszej ręki. Innymi słowy, jest to idealna lokalizacja na ten wieczorny event! (szczegółowy program tutaj).
Polish Tech Night 2017 to sytuacja win-win dla wszystkich! Co prawda szansę pitchowania przed VC i widownią dostanie tylko 6 startupów, jednak w workshopach i zaplanowanych atrakcjach mogą wziąć udział wszyscy — za darmo!
Jak aplikować na Polish Tech Night 2017? Zapraszamy polskie startupy do składania aplikacji online. Formularz należy wypełnić w języku angielskim. Aplikacje należy złożyć do 14.06.2017 r. Pozostali zainteresowani wydarzeniem mogą zarejestrować swoją obecność na Polish Tech Night Berlin!
Dlaczego Berlin jest atrakcyjny dla startupów? – Przedsiębiorcy postanawiają założyć tutaj startup ze względu na obecność inwestorów, zarówno niemieckich jak i zagranicznych, oraz działających akceleratorów jak hubraum, Axel Springer Plug&Play czy Techstars. Dodatkowo Berlin jest prężnie działającym ekosystemem, w którym znajdziesz ekspertów z całego świata. Liczba wydarzeń czy inicjatyw dla startupów jest tu niemal nieskończona. Ale są też kwestie niezwiązane z technologią, jak jakość życia przy dość niskich kosztach utrzymania (szczególnie jeśli porównasz je do Londynu) oraz to, co dla wielu Polaków wydaje się barierą – język niemiecki. Nie zniechęcam nikogo do nauki tego języka, ale w Berlinie można bez problemu poradzić sobie komunikując się tylko po angielsku. Szczególnie gdy obracasz się w środowisku startupowym – Urszula Lachowicz, założycielka Polish Berlin Tech.