Polmedi Group rozpoczyna współpracę z Aspironix Group

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Polmedi Group rozpoczyna współpracę z Aspironix Group

Udostępnij:

Spółka Polmedi Group, w ramach bieżącej rundy inwestycyjnej, pozyskała nowego partnera, tj. Aspironix Group. To uznany na rynku międzynarodowym dostawca produktów i usług medycznych. Dzięki temu partnerstwu Polmedi Group zyska też dostęp do globalnej dystrybucji towarów, sieci kontaktów i wsparcie sprzedaży.

Głównym celem krótkoterminowym współpracy jest zwiększenie liczby użytkowników systemu iWound i rozpowszechnienie go w polskich szpitalach. Dalsze plany obejmują ekspansję na rynki zagraniczne i integrację opracowywanych urządzeń telemedycznych. Najważniejsze obszary inwestycji obejmują również rozwinięcie zespołu i dostosowanie systemu do wymagań lekarzy różnych specjalizacji. Ponadto spółka zamierza do końca roku zebrać dodatkowy kapitał na dalszy rozwój i działanie w ww. obszarach.

Branżowy inwestor na pokładzie

– Zarówno dla nas, jak i dla potencjalnych inwestorów jest to sytuacja komfortowa, gdy na pokładzie mamy międzynarodowego inwestora branżowego, wyspecjalizowanego w dostarczaniu sprzętu medycznego w obszarze, w którym działamy. Dzięki temu Polmedi Group zyskuje również dostęp do globalnej dystrybucji towarów, sieci kontaktów oraz wsparcie w całym procesie sprzedaży. Dla rynku jest to również ważny sygnał, świadczący o pewności realizacji założonych celów – komentuje Piotr Piątek, jeden z członków zarządu Polmedi Group.

Aspironix Group swoimi działaniami obejmuje Czechy, Słowację i Polskę, a poprzez swoich partnerów – także inne kraje.

– Przekonująca wizja i udokumentowane osiągnięcia w sektorze leczenia ran zadecydowały o tym, że zainwestowaliśmy w tę polską firmę. Jej zaangażowanie w poprawę wyników pacjentów współgra z naszą misją rozwoju opieki zdrowotnej. Zespół Polmedi Group wykazał się jasnym kierunkiem strategicznym i solidnym modelem biznesowym, który jest zgodny z naszą filozofią inwestycyjną – wyjaśnia Jiri Pavlicek, CEO Aspironix Group.

Ekspansja i integracja

– Głównym celem krótkoterminowym jest zwiększenie liczby użytkowników systemu telemedycznego iWound. To oczywiście znajdzie odzwierciedlenie w finansach spółki. Natomiast długoterminowo chcemy skupić się na dwóch kwestiach. Pierwszą z nich jest ekspansja na rynki zagraniczne. Tu doświadczenie naszego partnera będzie kluczowym czynnikiem determinującym powodzenie założeń. Drugim celem jest integracja opracowywanych urządzeń telemedycznych, tj. sensora do wykrywania zakażeń WARMIE i urządzenia do leczenia ran metodą podciśnieniową, do współpracy z systemem iWound – mówi Piotr Piątek.

Krótkoterminowo inwestor spodziewa się rozszerzenia obecności na rynku i ulepszenia oferty produktowej Polmedi Group w celu zaspokojenia rosnących potrzeb sektora opieki zdrowotnej.

– W dłuższej perspektywie oczekujemy, że polska firma stanie się liderem w dziedzinie leczenia ran, napędzając innowacje i wyznaczając nowe standardy opieki. Wiąże się to z rozszerzeniem ich globalnego zasięgu, dywersyfikacją linii produktów i znaczącym wkładem w rozwój praktyk leczenia ran. Wierzymy w ich potencjał do tworzenia trwałej wartości dla pacjentów, świadczeniodawców opieki zdrowotnej i wszelkiego rodzaju interesariuszy – zapewnia Jiri Pavlicek.

Źródło: materiał ze strony internetowej Polmedi.

Czytaj także: