Polska aplikacja AuschwitzVR na Kickstarterze

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Polska aplikacja AuschwitzVR na Kickstarterze

Udostępnij:

AuschwitzVR to aplikacja komputerowa, która przeniesie nas do czasów funkcjonowania obozu i pozwoli zobaczyć jedno z najważniejszych miejsc we współczesnej historii – drobiazgowo zrekonstruowane w 3D na podstawie zdjęć, dokumentacji technicznej i materiałów archiwalnych. Twórcy aplikacji ruszyli ze zbiórką na Kickstarterze.

Dzięki technologii VR i stereoskopowemu widokowi 360° zajrzymy w każdy zakamarek obozu. Będziemy swobodnie poruszać się po jego terenie, kucać, wychylać się, a trzymane w rękach kontrolery pozwolą na podnoszenie znajdujących się tam przedmiotów i przyglądanie się im się z bliska.

To wyjątkowe, immersyjne doświadczenie dodatkowo będzie oferować również szereg scenariuszy – wirtualnych opowieści o piekle, jakie czekało na trafiających do obozu.

Wśród dotychczasowych realizacji autora, Sebastiana Ośki, znajdują się takie projekty, jak krótkometrażowy film “Miasto ruin” realizowany dla Muzeum Powstawia Warszawskiego, rekonstrukcje “Bitwy pod Grunwaldem” dla Muzeum Narodowego w Warszawie , animacja “Historia Polski” na EXPO 2010, film “Niezwyciężeni” dla IPN, “Wirtualny spacer po XIX-wiecznym Dzierżoniowie” czy kampania “Hunger Is a Monster” dla ONZ.

Obecnie projekt realizowany jest z własnych funduszy. Jednak twórcy aplikacji przyznają, że pieniądze zebrane na kickstarterze pozwolą im dalej pracować nad aplikacją oraz pomóc w poszukiwaniu funduszy na dokończenie Projektu.

– Największe ryzyko polega na tym, że możemy się spóźnić z uruchomieniem aplikacji, ze względu na większy zakres prac wynikający z informacji zwrotnych, które możemy otrzymać od naszej społeczności, lub że niektóre funkcje, które zaplanowaliśmy do tej pory, mogą ulec zmianie (lub nawet zostać wykluczone) w miarę postępów w rozwoju aplikacji – czytamy na stronie zbiórki.

Twórcy AuschwitzVR chcą zebrać 7 tys. dolarów. Na ten moment mają 205 dolarów. Zbiórka potrwa jeszcze przez 13 dni. Zbiórkę można zobaczyć tutaj.