Polska aplikacja wyróżniona w konkursie Uber Pitch. Pomaga znaleźć interesujące wydarzenia

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Spontap działa, jak Tinder przy czym zamiast znaleźć partnera albo partnerkę, pomaga zaleźć interesujące wydarzenia. Projekt polskich przedsiębiorców wyróżniła komisja konkursu Uber Pitch. Teraz twórcy aplikacji rozmawiają z funduszem inwestycyjnym.

Na zdjęciu: Michał Tomczak, pomysłodawca Spontap | fot. materiały prasowe 

Działa, jak Tinder

Podczas drugiego roku studiów w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie Michał Tomczak wpadł na pomysł Spontap. Uświadomił sobie wówczas, że o większości wydarzeń dowiadujemy się zupełnie przez przypadek, gdy np. zobaczymy na ulicy plakat albo w rozmowie ze znajomym padnie informacja o evencie. Wyjaśnia, że z tego samego powodu cała masa interesujących imprez umyka naszej świadomości.

– Postanowiliśmy to zmienić – mówi. Wkrótce potem umówił się na spotkanie z kolegą, żeby omówić aplikację. Rozmówca miał na imię Marcin i studiował informatykę na Politechnice Warszawskiej. Od razu przypadł mu do gustu pomysł stworzenia Spontap, a do tego zaangażował w projekt swojego przyjaciela Roberta, dewelopera iOS. – W ten sposób skompletowaliśmy cały team – tłumaczy Tomczak.

Testy w Londynie

W realizację przedsięwzięcia zespół zainwestował wyłącznie własne oszczędności, a i tych nie potrzeba było dużo. Pomysłodawca programu wyjaśnia, że stworzenie aplikacji było stosunkowo tanie. Głównie dlatego, że każdy z członków zespołu posiadał odpowiednie umiejętności, żeby samodzielnie wykonać całą pracę. Był to jedynie czasochłonny proces, ale i to nie stanowiło problemu, bo jak przekonuje, jako studenci mieli nawet nadmiar wolnego czasu.

Gdy postawili już Spontap na nogi, wyjechali do Wielkiej Brytanii. Tam przez cztery miesiące studenci London School of Economics testowali aplikację i dawali jej twórcom informacje zwrotne. Do tego organizacja studencka BFG promowała program na kampusie, a w zamian przedsiębiorcy z Polski prowadzili warsztaty dla koderów. Po powrocie do kraju aplikację czekała kolejna runda testów, tym razem jednak na naszym podwórku.

Wyróżnieni przez Ubera

W międzyczasie przedsiębiorcy wystartowali w konkursie Uber Pitch, w którym udział wzięło około 200 startupów. Komisja wyróżniła Spontap i przyznała jej autorom nagrodę: mentoring prowadzony przez fundusz inwestycyjny MCI Capital. Ostatnio natomiast z Michałem Tomczakiem skontaktował się inny fundusz, z którym startupowiec rozważa współpracę. – Na tą chwilę rozmowy trwają, zobaczymy jaki będzie ich finał – mówi.