Polska giełda kryptowalut została oficjalnym partnerem Paris Saint-Germain

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Polska giełda kryptowalut została oficjalnym partnerem Paris Saint-Germain

Udostępnij:

Francuski klub Paris Saint-Germain podpisał umowę z polską giełdą kryptowalut CoinCasso. Na podstawie zawartej umowy polska spółka stała się oficjalnym partnerem klubu z Paryża na wszystkich rynkach z wyjątkiem Francji.

Umowa została podpisana na najbliższe trzy lata. Dla CoinCasso to szansa na wykorzystanie prestiżu i rozpoznawalności marki jaką jest Paris Saint-Germain w najważniejszych regionach Europie, Azji i Ameryce. Polska giełda nie ukrywa, że chciałaby zostać liderem na tych rynkach.

– Rynek kryptowalut jest zarówno młody, jak i innowacyjny. Cieszymy się, że wyznaczamy nowe trendy w branży i jesteśmy pierwszą giełdą, która współpracuje z klubem piłkarskim aż takiego, światowego formatu. Paris Saint-Germain to innowator, który jako jeden z pierwszych nawiązał współpracę z graczami blockchain w 2018 roku – mówi Łukasz Ozimski, założyciel i CEO CoinCasso.

CoinCasso to globalna giełda kryptowalut. Platforma skierowana jest do osób stawiających pierwsze kroki na tym rynku, profesjonalistów oraz inwestorów. Za jej pośrednictwem można w zupełnie nowy sposób korzystać z walut cyfrowych, a firma zapowiada, że w przyszłości wprowadzi możliwość zakupu towarów. W planach jest również stworzenie aplikacji mobilnej, a na ten moment rozwiązanie dostępne jest online.

Natomiast Paris Saint-Germain to obecni mistrzowie Francji w piłce nożnej. Przez ostatnie siedem lat klub zdobył sześć tytułów mistrzowskich. Klub buduje swoją potęgę nie tylko w samej grze na boisku, ale również chce być liderem innowacji, dlatego z uwagą obserwuje to co dzieje się na rynku kryptowalut i analizuje potencjał tej technologii w branży sportowej.

Twórcy giełd kryptowalut szukają różnych form rozwoju

W 2018 roku polska giełda kryptowalut CoinDeal podpisała umowę o współpracy z angielskim klubem Wolverhampton Wanderers. Przez pierwsze miesiące trwania umowy giełda osiągnęła poziom 31 mln złotych wartości medialnej, a w kolejnych miesiącach wartość ta cały czas rosła. Ten przykład pokazuje jak wiele CoinCasso może zyskać na rozpoczętej współpracy.

Innym ciekawym projektem założycieli giełdy CoinDeal była stworzona w 2017 roku platforma edukacyjna edu.coindeal.com.  Była to jedna z pierwszych na świecie giełd edukacyjnych, a co ważne można było na niej wygrać prawdziwe Bitcoiny. Platforma została zaprojektowana na wzór prawdziwej giełdy, a jej twórcy zachęcali do korzystania z niej nie tylko osoby początkujące, ale również doświadczonych inwestorów.

Branża kryptowalut cały czas się rozwija. Jest to technologia, w której specjaliści widzą bardzo duży potencjał, dlatego firmy technologiczne prześcigają się w pomysłach związanych z rozwojem tej branży. Zobaczymy jakie będą efekty współpracy CoinCasso z Paris Saint-Germain, z pewnością jest to bardzo ważna współpraca dla polskiej spółki.

Źródła: comparic.pl, wirtualnemedia.pl, fintek.pl