Polska platforma business intelligence Scramjet Cloud nagrodzona w Dolinie Krzemowej

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Polska platforma business intelligence Scramjet Cloud nagrodzona w Dolinie Krzemowej

Udostępnij:

Platforma Scramjet Cloud, oparta na infrastrukturze OVHcloud, została uhonorowana nagrodą DEVIES Awards w kategorii Systems Integration podczas gali Developer Week 2024 w San Francisco.

Platforma Scramjet Cloud Platform (w skrócie SCP) zwyciężyła w kategorii Systems Integration podczas gali DEVIES Awards, która obyła się w ramach Developer Week 2024 w San Francisco 21 lutego. Nagroda DEVIES to szczególne wyróżnienie dla programistów, inżynierów oprogramowania i profesjonalistów z branży IT, która jest przyznawana w uznaniu za doskonały design, inżynierię oraz technologiczne innowacje w 31 różnorodnych kategoriach.

– Zdobycie nagrody Devies za usługi integracji systemów oznacza naszą trzecią nagrodę w San Francisco za pracę w dziedzinie chmury, integracji systemów i API. To uznanie podkreśla, jak elastyczna jest platforma Scramjet. Cieszymy się z pozytywnego odzewu w obszarze Zatoki San Francisco i Doliny Krzemowej, gdzie istnieje mocna baza dla nowych pomysłów. Scramjet zakłada swoją obecność w USA i współpracuje z OVHcloud, a te nagrody są dużym krokiem w kierunku sukcesu w centrum światowej technologii komentuje Michał Czapracki, CEO w Scramjet.

Sztuczna inteligencja dla rolnictwa i inkluzywności

Rodzime firmy, wybierając narzędzia AI, skupiają się głównie na rozwiązaniach z obszaru obsługi klienta (50%), sprzedaży (40%) oraz IT (37%). Sztuczna inteligencja ma jednak potencjał zastosowania w każdej branży. Polski startup Scramjet wykorzystał infrastrukturę firmy OVHcloud do zbudowania platformy SCP. Sprawdza się ona m.in. w rolnictwie oraz wspiera inkluzywność poprzez automatyczne tłumaczenie języka migowego.

Polskie przedsiębiorstwa chętnie sięgają po narzędzia oparte na sztucznej inteligencji. Jak wynika z badania EY Polska oraz Cube Research: „Jak polskie firmy wdrażają AI”, już 20% firm zakończyło proces wdrażania rozwiązań AI, a kolejne 42% jest w trakcie jego realizacji. Najważniejszym czynnikiem motywującym firmy w Polsce do korzystania z AI jest usprawnienie i automatyzacja procesów wewnętrznych (40%) oraz możliwość lepszego dotarcia do klientów (34%).

– Nasza infrastruktura już odgrywa istotną rolę w dziedzinie AI, napędzając innowacyjne projekty cyfrowych twórców. To olbrzymia satysfakcja móc obserwować, jak nasze rozwiązania wspierają śmiałe wizje Scramjet, co cieszy, tym bardziej że innowacyjna platforma Scramjet Cloud Platform, a także zaangażowanie i wysiłek zespołu zostały docenione przez ekspertów z Doliny Krzemowej podczas prestiżowego Developer Week 2024 – komentuje Robert Paszkiewicz, szef regionu CEE w OVHcloud.

Czytaj także: