Polski Fundusz Rozwoju chce wyszkolić pionierów. W tym celu stworzył nowy program edukacyjny

Dodane:

Karolina Halik Karolina Halik

Udostępnij:

Polski Fundusz Rozwoju razem z partnerami, Allegro i TDJ, uruchomił nowy program, Szkołę Pionierów PFR. Do udziału zaprasza młodych, przyszłych przedsiębiorców chcących działać w branży nowych technologii. Pierwsza edycja wystartuje we wrześniu.

źródło: strona Szkoły Pionierów PFR

Nowa inicjatywa jest odpowiedzią na potrzeby młodych innowacyjnych firm, które w badaniach wskazały, że polscy przedsiębiorcy posiadają wysokie umiejętności analityczne, matematyczne i techniczne, ale jednocześnie brakuje im kompetencji w zakresie budowania strategii biznesowej, marketingu, czy ekspansji międzynarodowej.

Aby wyszkolić pionierów PFR wraz z partnerami organizują trzy tygodnie intensywnych warsztatów oraz tygodniowy pobyt na University of Cambridge w Wielkiej Brytanii. W tym czasie 50 uczestników programu będzie rozwijać teoretyczne i praktyczne umiejętności biznesowe pod okiem wybitnych szkoleniowców. 

Kto może wziąć udział w Szkole Pionierów PFR?

Inicjatywa jest skierowana do osób z całej Polski w wieku od 20 do 35 lat, które pracują nad swoją ścieżką kariery zawodowej i interesują się nowymi technologiami oraz doskonaleniem umiejętności technicznych i chcą rozwijać przy pomocy praktyków swoje kompetencje biznesowe. Efektem programu ma być wzmocnienie kluczowych kompetencji biznesowych wśród młodych osób, potrzebnych dla rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw, które mogą odnieść sukces międzynarodowy.

Udział w Szkole Pionierów jest bezpłatny. Uczestnicy muszą pokryć jedynie koszty zakwaterowania podczas warsztatów w stolicy, gdzie będą odbywać się warsztaty.

Praktycy podzielÄ… siÄ™ wiedzÄ…

Paweł Borys, prezes zarządu PFR, powiedział, że edukacja oparta o praktykę i kontakt z odnoszącymi sukcesy przedsiębiorcami jest jednym z najlepszych sposobów kształcenia. Dzięki temu młodzi innowatorzy rozwiną firmy i technologie, które będą konkurować na międzynarodowych rynkach. Wyjazd innowatorów do Uniwersytetu Cambridge ma natomiast umożliwić transfer wiedzy do Polski.

PFR do Rady Programowej opracowującej zakres zajęć zaprosił m.in. takich wizjonerów jak Aleksandra Przegalińska z MIT w Bostonie, analityka trendów Natalię Hatalską, eksperta od etyki zawodowej i przywództwa, profesora Olafa Żylicza z Uniwersytetu SWPS, czy prof. Alexandra Nawrockiego, najwyżej notowanego dyrektora NASA. W skład Rady wchodzą również Eliza Kruczkowska, dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji w PFR, Damian Zapłata, chief commercial officer w Allegro oraz Oliwia Kwiatkowska, partner zarządzająca TDJ Foundation.

Nabór do programu już trwa 

Zgłoszenia do Szkoły Pionierów są przyjmowane od 5 do 26 czerwca 2018 roku. Składają się one z dwóch etapów. W pierwszym należy wypełnić formularz aplikacyjny dostępny na stronie startup.pfr.pl i załączyć do niego swoje CV oraz plan rozwoju personalnego. 

W drugim etapie komisja spotka się z wybranymi osobami i zakwalifikuje 50 z nich do udziału w programie. Szkoła Pionierów PFR ruszy we wrześniu 2018 roku, a gala finałowa i prezentacja efektów prac odbędzie się pod koniec roku kalendarzowego. 

Prezes Fundacji PFR, Agata NaÅ‚Ä™cz, oraz Dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji w PFR, Eliza Kruczkowska, zdradziÅ‚y, że Polski Fundusz Rozwoju pracuje również nad innymi programami. OgÅ‚oszenie kolejnego zapowiedziaÅ‚y na Impact’18, podczas którego zostanÄ… zaprezentowane również szczegóły projektu GovTech.Â