Zbiórka udziałowa prowadzona przez Hyper Poland od początku wywołała duże zainteresowanie wśród inwestorów. Cel minimum, czyli 200 000 euro firma zdobyła zaledwie w 7 dni. Do tej pory pieniądze wpłaciło ponad 325 inwestorów z 28 krajów, obejmując w zamian udziały w Hyper Poland.
Kolejnym celem jest zebranie dodatkowych 400 000 zł. To pozwoli, oprócz budowy modelu testowego pojazdu w skali 1:5 oraz toru testowego o długości 48 metrów, na budowę pełnowymiarowego stanowiska lewitacyjnego. Dzięki temu firma będzie mogła przyspieszyć badania laboratoryjne i testy magnesów, które znajdą zastosowanie w pełnoskalowym prototypie, który spółka planuje zbudować w 2020 roku.
Partnerem Hyper Poland w zbieraniu funduszy na budowę demonstratora lewitującego pojazdu jest brytyjska platforma Seedrs. To tutaj zaczynał Revolut, jeden z najbardziej znanych startupów branży fintech. Hyper Poland stara się powtórzyć ten sukces zbierając pieniądze na budowę demonstratora technologii – modelu lewitującego pojazdu, który w połowie 2019 roku ma zostać zaprezentowany publicznie.
– Wybraliśmy platformę Seedrs bo chcieliśmy sami się sprawdzić nie tylko w Polsce, ale też w środowisku międzynarodowym. Dodatkowo, crowdfunding udziałowy jako forma finansowania innowacyjnych projektów jest bardzo popularny na Zachodzie, u nas ta forma finansowania startupów dopiero zdobywa popularność – mówi Przemysław Pączek, prezes Hyper Poland.