Polski startup BLISKO oraz 20 innych spółek chce wykorzystać AI do poprawy edukacji. Czy im się to uda?

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Polski startup BLISKO oraz 20 innych spółek chce wykorzystać AI do poprawy edukacji. Czy im się to uda?

Udostępnij:

21 startupów z całego świata dostało się do programu Google for Startups Growth Academy: AI for Education. Łączy je to, że chcą ulepszyć proces edukacji i podnoszenia kwalifikacji poprzez wykorzystanie AI. Wśród nich jest polska spółka BLISKO.

21 startupów wybranych z puli ponad 600 kandydatów z Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu wykorzystuje sztuczną inteligencję do tworzenia bardziej integracyjnych, angażujących i skutecznych ścieżek edukacyjnych. Od tworzenia inteligentnych korepetytorów, którzy dostosowują się do tempa każdego ucznia, przez usprawniających zadania administracyjne asystentów opartych na AI, po platformy, dzięki którym edukacja jest dostępna nawet w odległych obszarach – zakres rozwiązań powstających dzięki pasjonatom jest szeroki. Każdy założyciel startupu oraz jego zespół w ramach programu otrzyma trzymiesięczną opiekę mentorską ekspertów i ekspertek Google; zasoby, które pomogą im rozwinąć technologię, działalność i osiągnąć globalny zasięg, a także wsparcie społeczności innych założycieli i założycielek.

Kto dostał się do programu Google?

Oto zestaw informacji na temat uczestników programu AI for Education:

  • Angaza Elimu (Kenia) – platforma e-learningowa, która tworzy bardziej spersonalizowane i angażujące środowisko, wspierając budowanie silnych więzi między uczniami i nauczycielami.
  • BLISKO (Polska) – sieć żłobków i przedszkoli oferujących opiekę nad dziećmi, skupioną na budowaniu silnych relacji i tworzeniu planów nauczania dopasowanych do unikalnych potrzeb, zdolności i zainteresowań każdego dziecka.
  • Complori (Niemcy) – platforma do nauczania hybrydowego, która wyposaża dzieci w wieku 7–16 lat w umiejętności twarde, takie jak zrozumienie technologii i programowanie, a także w umiejętności miękkie, dzięki lekcjom na żywo i online.
  • Correcto (Hiszpania) – platforma oparta na AI, która oferuje narzędzia dostosowane do hiszpańskojęzycznych użytkowników, aby pomóc im poprawić umiejętności pisania w języku hiszpańskim.
  • Digify Africa (RPA) – platforma dostępna za pośrednictwem prostego interfejsu, której celem jest poprawa dostępu do edukacji uczniom o niskich dochodach.
  • eKidz (Niemcy) – aplikacja, która sprawia, że nauka czytania i pisania nowego języka jest łatwa i dostępna dla każdego dziecka. Wykorzystując specjalistyczną funkcję rozpoznawania głosu opartą na AI, zapewnia uczniom precyzyjną ocenę postępów oraz wsparcie.
  • EvidenceB (Francja) – platforma korepetycji AI sprawdzająca się w przypadku każdego przedmiotu, dostępna w subskrypcji. Nauczyciele otrzymują pomocne dane, które pomagają im w prowadzeniu zajęć.
  • ExamSolutions (Wielka Brytania) – oparta na AI platforma korepetycji oferująca wsparcie w nauce i przygotowaniach do egzaminów. Łącząc materiały wizualne, dźwiękowe i tekstowe, zapewnia atrakcyjne i spersonalizowane doświadczenia edukacyjne.
  • Hawkings Education (Hiszpania) – wykorzystuje sztuczną inteligencję do ulepszania systemów nauczania online, oferując uczniom bardziej spersonalizowane warunki, a nauczycielom lepsze narzędzia do pracy.
  • Jotit (Izrael) – platforma, która zmienia dowolnego standardowego Chromebooka lub tablet w uniwersalne narzędzie do nauki, tworząc środowisko, które sprzyja koncentracji i jest wolne od czynników rozpraszających. Kładzie przy tym nacisk na stosowanie pisma odręcznego.
  • LearnWise AI (Holandia) – rozwiązanie, które umożliwia uniwersytetom i szkołom wyższym na całym świecie zrewolucjonizowanie obsługi studentów za pomocą spersonalizowanych asystentów AI.
  • MOONHUB (Wielka Brytania) – platforma VR, która pozwala pracownikom i pracowniczkom przechodzić szkolenia tak, jakby byli na stanowisku pracy. Mogą oni szkolić się z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie, co pozwala ocenić, jak reagują na zaobserwowane wirtualne sytuacje.
  • Optima (Zjednoczone Emiraty Arabskie) – platforma edukacyjna oparta na AI, będąca jednocześnie narzędziem do tworzenia kursów z naciskiem na umiejętności związane z inżynierią danych i sztuczną inteligencją. Optima łączy w sobie interaktywne sesje na żywo, samodzielną naukę oraz korepetycje wspomagane przez AI.
  • OpenCyberAI (Wielka Brytania) – platforma edukacyjna poświęcona cyberbezpieczeństwu, oferująca wirtualne symulacje w ramach interaktywnych szkoleń obsługiwanych przez sztuczną inteligencję, która zapewnia spersonalizowane ścieżki nauki.
  • Pandatron (Finlandia) – platforma wspierająca rozwój kompetencji i pomagająca pracownikom dostosować się do zmian cyfrowych i kulturowych. Wykorzystuje rozmowy coachingowe oparte na AI w celu zidentyfikowania podstawowych problemów w organizacji.
  • SignLab (Norwegia) – cyfrowa platforma języka migowego oparta na AI, która sprawia, że nauka jest bardziej dostępna, skuteczna i przystępna cenowo.
  • Story Spark (Wielka Brytania) – oparty na AI generator opowieści i platforma do czytania dla dzieci.
  • uniMaster (Niemcy) – platforma online, która sprawia, że nauka z ekspertami jest łatwa i dostępna dla każdego. Umożliwia nawiązanie kontaktu z korepetytorem na żywo w ciągu kilku minut.
  • Utiva Education (Nigeria) – platforma technologiczna, która pomaga ludziom w Afryce zdobywać umiejętności potrzebne do pracy na całym świecie. Umożliwia to firmom zatrudnianie wykwalifikowanych pracowników w różnych regionach i zwiększanie zatrudnienia w regionie.
  • Wilco (Izrael) – pozwala zarówno firmom, jak i dostawcom oprogramowania łatwo przekazać wysokiej jakości materiały szkoleniowe i edukacyjne swoim pracownikom, kandydatom na pracowników oraz użytkownikom.
  • Wiloki (Francja) – platforma korepetycji online dla dzieci w wieku 7–14 lat, wykorzystująca narzędzia AI do personalizowania ścieżki nauki zgodnie z unikalnym profilem edukacyjnym i indywidualnie dopasowanymi czynnikami motywacyjnymi.