Polski startup TransactionLink zebrał 5,5 mln zł finansowania od międzynarodowych inwestorów

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Polski startup TransactionLink zebrał 5,5 mln zł finansowania od międzynarodowych inwestorów

Udostępnij:

TransactionLink, który chce rozpocząć rewolucję w krajowej branży fintech, zebrał 5,5 mln zł od międzynarodowych inwestorów w startowej rundzie finansowania. W projekt zainwestował m.in. fundusz venture capital Target Global, firma Entree Capital oraz GPW Tech S.A., spółka wchodząca w skład Grupy Kapitałowej GPW.
TransactionLink to platforma łącząca dostawców fintechowych rozwiązań z klientami. Firma dostarcza odbiorcom całą gamę funkcji: od wszelkiego rodzaju procesów weryfikacji tożsamości, wideoweryfikacji, skanowania dowodów, przez pobieranie danych z banków, przetwarzanie tych danych i przygotowanie tzw. credit scoringu, aż po funkcjonalności typu windykacja as-a-service. We wstępnej rundzie finansowania, spółce udało się pozyskać 5.5 mln zł od międzynarodowych inwestorów.

– Globalni inwestorzy uwierzyli w TransactionLink, ponieważ wiedzą, że fintechowa rewolucja jest nieunikniona, a my jesteśmy w stanie przedstawić naszym klientom usługę, jakiej jeszcze nie ma na rynku. W kolejnej rundzie powinniśmy uzyskać dodatkowe, kilkukrotnie większe wsparcie, które umożliwi nam dalsze skalowanie naszej platformy w Polsce i na rynkach europejskich. Chcemy by każdy, nawet najmniejszy i niezwiązany z finansami biznes, mógł dzięki nam szybko się rozwijać i od razu bez przeszkód stawać w szranki z najlepszymi – mówi Mateusz Pniewski, prezes TransactionLink.

Tezy stawiane przez spółkę potwierdzają branżowe raporty. „Lista zidentyfikowanych barier w rozwoju innowacji finansowych FinTech w Polsce” zamyka się obecnie na 193 pozycjach. TransactionLink chce pomóc w usunięciu wielu z przeszkód stojących na drodze rozwoju polskich fintechów.

– Dzięki specjalnej platformie API, spółka może wznieść standard otwartej bankowości na wyższy poziom i umożliwić każdej firmie oferowanie usług finansowych oraz zwiększenie dystrybucji konkretnych produktów. Pod względem biznesowym i technologicznym to ekscytująca wyprawa – cieszę się, że wyruszamy w nią wspólnie – mówi dr Ricardo Schaefer, partner w Target Global.

– Zespół TransactionLink rozpoczyna właśnie budowę przełomowej warstwy infrastruktury stanowiącej nowy fundament działania aplikacji finansowych. Cieszymy się, że możemy współpracować ze spółką przy tym wyjątkowym projekcie – mówi Avi Eyal, partner zarządzający i współzałożyciel Entrée Capital.

– Rozwiązania technologiczne, które opracowuje TransactionLink są na tyle unikatowe, że mają szansę zrewolucjonizować rynek finansowy nie tylko w Polsce, ale też na świecie.  Cieszę się, że nasza spółka-córka GPW Tech S.A. wsparła to przedsięwzięcie merytorycznie oraz finansowo. Rozwój TransactionLink we współpracy z Grupą GPW jest przykładem skutecznego wdrażania Strategii Rozwoju Rynku Kapitałowego – dodaje Marek Dietl, prezes Zarządu GPW.

Wsparcie pozyskane w ramach wstępnej rundy finansowania umożliwi spółce dalszy rozwój technologiczny, kontynuację skalowania platformy w Polsce i na rynkach europejskich oraz rozbudowę zespołu. Firma planuje powiększenie liczby zatrudnionych do 40 osób do końca tego roku i sukcesywnie rekrutuje nowych pracowników, ze wskazaniem na specjalistów IT.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem