Startupbootcamp ogłosił start pierwszego programu akceleracyjnego w zakresie technologii finansowych w swoim inkubatorze w Londynie. Spośród licznych zgłoszeń do udziału w programie wybrano dziesięć projektów. Wśród nich znalazł się polski startup.
Finałowa dziesiątka została wyłoniona spośród 435 startupów. Polski serwis, który znalazł się wśród wybranych – Friendlyscore.com – tworzy karty scoringowe wspomagające analizę ryzyka kredytowego w oparciu o dane z sieci społecznościowych (Facebook, LinkedIn).
Zdjęcie royalty free z Fotolia
Zespół tworzą Maciej Doliński – przedsiębiorca i współtwórca min. Kasomat.pl oraz szybkieumowy.pl, Krzysztof Sornat posiadający doświadczenie w tworzeniu kart scoringowych oraz Emilian Siemsia doświadczony programista i właściciel firmy programistycznej Mainsupport.eu.
Poza Friendlyscore.com wśród wybranych znalazły się startupy:
-
Creditable – RPA – serwis umożliwiający uniom kredytowym, kredytodawcom, firmom i osobom prywatnym profesjonalne udzielenie kredytu w ciągu pięciu minut.
-
Epiphyte – USA – oprogramowanie dla przedsiębiorstw, które pozwala zainstalowanym systemom instytucji finansowych „porozumiewać się” z sieciami kryptofinansowymi działając w ramach istniejących.
-
Insly – Estonia – narzędzie w chmurze zaprojektowane dla sprzedawców ubezpieczeń, które umożliwia zarządzanie całym procesem sprzedaży.
-
InvoiceSgaring – Holandia – serwis usług finansowych umożliwiający bezpłatne tworzenie faktur elektronicznych.
-
Liquity – Wielka Brytania – internetowy rynek dopasowujący kupujących i sprzedających akcje prywatnych spółek. Zapewnia on dostęp do pakietu usług akcjonariusza i zarządzanie kapitałem oraz umożliwia kompletne transakcje razem z depozytem i usługami powierniczymi.
-
M-Changa – Kenia – technologia umożliwiająca każdemu szybkie i tanie zarządzanie zdalną zbiórką pieniędzy. Rejestracja jest prowadzona za pośrednictwem telefonu komórkowego lub w trybie online, po czym użytkownik dostaje numer konta na którym może gromadzić fundusze.
-
MiliPay Systems – Szwajcaria – serwis mikropłatności, który umożliwia dokonanie transakcji przez jedno kliknięcie. Bezpieczeństwo zapewnia innowacyjny protokół kryptograficzny.
-
Tab – USA – system zintegrowany z systemami bankowymi, który umożliwia wykonywanie płatności społecznościowych. Dzięki niemu znajomi mogą łączyć karty płatnicze bądź dzielić zakupy na jednej karcie.
-
Up Investments – Wielka Brytania – platforma pozwalająca ludziom znajdować, zarządzać i rozwijać modele P2P oraz kapitał z crowdfundingu w jednym miejscu.
Wybrane startupy poza wsparciem merytorycznym partnerów i mentorów otrzymają 15 000 euro inwestycji w zamian za 8% udziałów, a także bezpłatną powierzchnię biurową i dostęp do infrastruktury w Rainmaking Loft w centrum Londynu.
Startupbootcamp Fintech jest wiodącym akceleratorem skoncentrowanym na innowacjach finansowych. Program jest bezpośrednio wspierany przez partnerów z branży finansowej min. Bank Lloyds, Rabobank, Mastercard oraz SBT Venture Capital i Route 66 Ventures.