Polski startup wybrany z 409 firm technologicznych. Weźmie udział w finale konkursu EIT DIGITAL CHALLENGE

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Polski startup wybrany z 409 firm technologicznych. Weźmie udział w finale konkursu EIT DIGITAL CHALLENGE

Udostępnij:

20 startupów z 10 krajów zmierzy się w finale europejskiego konkursu EIT DIGITAL CHALLENGE, aby zdobyć międzynarodowe wsparcie w wysokości 250 000 euro. Zostały one wybrane z 409 zgłoszonych projektów. Trzech zwycięzców zostanie nagrodzonych podczas finałowego wydarzenia online, które odbędzie się 21 września. Polskę reprezentuje startup Nais zajmujący się systemami benefitów dla pracowników.

Od cyfrowego audytu łańcuchów dostaw żywności, do opartej na sztucznej inteligencji platformy usprawniającej przeszczepianie narządów – 20 finalistów tegorocznego EIT Digital Challenge zajmuje się szeroką gamą tematów w obszarach zainteresowania EIT Digital (Digital Tech, Digital Wellbeing, Digital Cities, Digital Industry, Digital Finance). Wszystkie firmy mają wspólny cel: szybki rozwój i budowa silnej cyfrowej Europy – zintegrowanej, sprawiedliwej i zrównoważonej.

EIT Digital Challenge odbywa się ósmy rok z rzędu. Projekt skupia się na cyfrowych startupach deeptech ze zróżnicowaną ofertą produktów, wykorzystujących technologie cyfrowe, które napędzają cyfrową transformację. Finaliści zostali wybrani spośród 409 kandydatów i pochodzą z 10 różnych krajów europejskich. W 2020 r. średnio osiągnęli 1 mln euro przychodu, pozyskali 4 mln euro i zatrudniają 27 osób. Warto zauważyć, że 45% finalistów reprezentują kobiety jako założycielki lub dyrektorki wyższego szczebla.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni podczas finałowego wydarzenia, które odbędzie się online 21 września. Wówczas finaliści staną przed jury złożonym z ekspertów i będą walczyć o nagrody o łącznej wartości 250 000 euro. Wśród ubiegłorocznych finalistów znalazło się SentiOne, natomiast w 2019 roku w tym gronie pojawił się CashDirector.

Pakiet nagród obejmuje całoroczne wsparcie EIT Digital Accelerator o wartości 50 000 euro dla trzech nagrodzonych firm. Będzie on wspierał zwycięzców konkursu EIT Digital Challenge w zwiększaniu skali działalności w Europie, pomagając im zdobyć klientów na rynkach docelowych i pozyskiwać fundusze na rozwój. Oprócz tego zwycięzca pierwszej nagrody otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 100 000 euro.

Pełna lista 20 finalistów edycji 2021: 

2021.AI (DK) – technologie dlaAI, Grace to kompletne rozwiązanie (zarządzanie, ryzyko i zgodność – GRC) dla sztucznej inteligencji.

Axial 3D  (Wielka Brytania) – narzędzie usprawniające wykonywanie rutynowych zabiegów chirurgicznych dzięki zautomatyzowanym wizualizacjom medycznym 3D.

Bdeo Technologies(ES) – przekształca tradycyjny przepływ roszczeń ubezpieczeniowych w zautomatyzowany proces.

BrainCreators (NL) – tworzy zautomatyzowane rozwiązania „pod klucz” na dużą skalę.

CARDO AI (IT) – pomaga inwestorom instytucjonalnym zarządzać inwestycjami za pomocą technologii opartej na sztucznej inteligencji.

Chargetrip (NL) – inteligentna platforma SaaS oparta na interfejsie EV Routing API, która ułatwia prowadzenie i ładowanie dowolnego pojazdu elektrycznego dla osób indywidualnych i flot.

Cibiltech (FR) – cyfrowe technologie medyczne do transplantacji

COMPREDICT (DE) – wirtualne czujniki dla pojazdów oparte na sztucznej inteligencji (dla pojazdów od 2 do 18 kół) pomagające uzyskać raporty dotyczące niezawodności pojazdu i wykorzystania floty.

Connecting Food (FR) – wykorzystanie technologii blockchain w systemach żywnościowych.

Cubbit (IT) – przekształca niewykorzystane zasoby na obrzeżach Internetu w usługi chmurowe b2b nowej generacji: szyfrowanie bez wiedzy, 2 razy bardziej ekonomiczne i 10 razy bardziej ekologiczne.

CYSEC  (CH) – bezpieczne środowisko obliczeniowe zapewniające integralność i poufność danych.

Flowlity (FR) – pomaga zmniejszyć niepewność łańcucha dostaw.

Insert Coin (SE) – oferuje oparty na chmurze interfejs API do grywalizacji w celu zwiększenia zaangażowania, motywacji i lojalności użytkowników.

Nais (PL) – lepsze miejsce pracy dzięki inteligentnemu systemowi benefitów pracowniczych.

Nect (DE) – rozwiązanie do zdalnej weryfikacji tożsamości, wykorzystujące Robo-Ident, oczekującą na opatentowanie technologię wspomaganą sztuczną inteligencją.

Neurocast (NL) – pasywne rozwiązanie do monitorowania pacjentów, które umożliwia lepszą opiekę zdrowotną.

Park Here  (DE) – platforma do bardziej efektywnej obsługi miejsc parkingowych, która ułatwia mobilność w miastach.

Psious (ES) – platforma terapii rzeczywistości wirtualnej dla specjalistów zdrowia psychicznego.

SmartMile (NL) – zajmuje się budowaniem globalnej sieci paczkomatów.

Vuframe (DE) – platforma 3D zajmująca się dostarczaniem inteligentnych cyfrowych wizualizacji produktów pracownikom i klientom na dowolnym urządzeniu.