Polskie startupy przed brytyjskimi inwestorami

polskie startupy przed brytyjskimi inwestorami
Udostępnij:
Dlaczego warto inwestować w polski sektor technologiczny? Jakie są największe wyzwania dla startupów z tej branży? Jak polskie i brytyjskie firmy mogą wspólnie wzrastać i tworzyć wartość? Odpowiedzi na te i szereg innych pytań...

...będą udzielone podczas Polish Tech Day 2016, drugiej edycji największej imprezy dotyczącej nowoczesnych technologii w Polsce, organizowanej poza granicami kraju.

Głównym celem Polish Tech Day jest wzmocnienie wzajemnych stosunków między polskim i brytyjskim sektorem technologicznym. Dlatego w imprezie udział biorą zarówno najbardziej aktywne startupy, polskie firmy zainteresowane działalnością w Wielkiej Brytanii, jak również brytyjskie organizacje szukające ciekawych partnerstw oraz możliwości inwestycyjnych w Polsce. Tegoroczna edycja Polish Tech Day odbędzie się 23 czerwca w Google Campus w Londynie, w ramach London Technology Week.

- Wielka Brytania jest jednym z największych inwestorów w sektorze IT, a Londyn stał się centrum nowoczesnych technologii w skali światowej - twierdzi Courtney Fingar, redaktor naczelna fDi Magazine, patrona medialnego Polish Tech Day 2016. - Polska wzmacnia swoje zasoby w tej dziedzinie, co potwierdza wzrastająca liczba firm i przedsiębiorców działających w sektorze technologicznym. Istnieje w nim wiele synergii, które mogą przynieść owocna współpracę miedzy Polską a Wielka Brytanią.

Konkurs “Pitch to London” adresowany do polskich startupów jest częścią tegorocznej edycji Polish Tech Day. Sześciu finalistów zostanie zaproszonych do prezentacji swoich pomysłów przed brytyjskimi inwestorami podczas imprezy w Google Campus. Wszystkie startupy biorące udział w konkursie będą miały możliwość wymiany doświadczeń i uzyskania profesjonalnej porady.

-Polskie startupy są lokalne, a musza przestać takimi być – tłumaczy Bartek Gola, ze SpeedUp Group, oficjalnego partnera Polish Tech Day 2016. – Naszym głównym problemem jest budowanie firm o charakterze globalnym, a przynajmniej ponadregionalnym, bo większość startupów z Polski zaczyna i kończy swoją działalność w kraju. A nie tedy droga. Rynek polski może zaoferować wysokiej klasy inżynierów z jednym z najlepszych w Europie stosunków jakości pracy do ceny. W zamian Wielka Brytania daje dostęp do wszystkich światowych rynków. Współpraca miedzy Polska a Wielka Brytania jest wiec w tym względzie istotna.

Pierwsza edycja Polish Tech Day odbyła się w Londynie w czerwcu 2015. W imprezie wzięło udział ponad 200 osób, a wśród nich przedstawiciele najbardziej innowacyjnych polskich startupów, firm technologicznych oraz inwestorów (m.in Azimo, Oktawave, Jivr, Oort, SMT Software, Speed Up Venture Capital Group and Swimmo). Sukces zeszłorocznej edycji Polish Tech Day potwierdził potrzebę budowania globalnej sieci skupiającej polskich profesjonalistów działających w sektorze technologicznym. – Jestem dumny, że Polish Tech Day oraz nasze comiesięczne spotkania w Londynie zaspokajają tę potrzebę, pozwalając polskim przedsiębiorcom i specjalistom z branży technologicznej zaistnieć na rynku międzynarodowym – mówi Jacek Ratajczak, organizator Polish Tech Day i założyciel PLUG.

PLUG jest organizacja aspirującą do zbudowania największej globalnej sieci skupiającej polskich specjalistów z branży technologicznej. Misją PLUG jest tworzenie globalnej tech-spolecznosci i wykorzystanie jej potencjału do głębszej integracji polskiego sektora technologicznego z gospodarka światową.

Polish Tech Day 2016 jest organizowany wspólnie z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Polskiej Ambasady w Londynie. Udział w imprezie potwierdziły już również firmy takie jak Deloitte, Google, SMT Software and Estimote.

Udział w Polish Tech Day 2016 jest bezpłatny. Ze względu na ograniczona liczbę miejsc konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Więcej informacji dostępnych jest na stronie.